Soru ve cevap

Vtec motor nedir?

Türkçesi Değişken Zamanlı Supap Zamanlaması ve Açılma Kontrolü olan Variable Valve Timing and Lift Electronic Control System ya da kısaltması ile VTEC, …

VTEC kaç bin devirde açar?

Örnek verilecek olursa ilk VTECler ancak 5500 devirden sonra VTEC açabiliyordu. Daha sonraları ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte VTEC daha düşük motor devirlerinde yani yaklaşık olarak 3000 devirde açılabiliyor.

VTEC açınca ne olur?

VTEC sistemi sayesinde, emme supaplarının hem açılma zamanı hem de açılma miktarı arttırılır. Daha uzun süre açık kalan supaplar sayesinde (daha uzun supap bindirmesi süresi), silindire daha fazla oksijen girer ve motor torku (çekişi) artar.

VTEC açmak ne işe yarar?

VTEC Açma Ne Anlama Gelir? Bu motoru kapsayan iki tane çalışma modu bulunur: VTEC kapaklı ve VTEC açık. Bu açma işlemi gaz pedalına daha çok basıp motor 5500 devri geçtikten sonra, motor kontrolün ünitesi tarafından daha büyük kam devreye sokmasıyla motora girecek olan havanın arttırılması ile gerçekleşir.

VTEC Turbo mudur?

Ayrıca bir Honda şaheseri olan VTEC teknolojisi de yeni turbo motorda bulunuyor. Motora adını da verdiği gibi, turbo motorda bir egzoz turbo şarjı bulunuyor, turbonun değişken kanatçıklı olması sayesinde, her motor devrinde en uygun basınçta hava yanma odasına gönderilir.

Honda motor ömrü kaç km?

Japonya’nın Tokyo şehrinde merkezi olan Honda, herkes tarafından bilinen bir otomotiv şirketidir. Şirket, caddelerde sıklıkla gördüğümüz oldukça dayanıklı araçlar üretmektedir. Otomobillerinin motor ömrü, ortalama 336.354 kilometredir.

Honda VTEC kaç vites?

İkinci motor seçeneği 1.6 litrelik i-Vtec 125 beygir gücü ve 152 NM torka sahip benzinli motordur. Üçüncü motor ise 140 hp güce ve 174 Nm torka sahip 1.8 litrelik i-Vtec atmosferik benzinli motordur. Bu motorlar, ülkemizde 5 ileri manuel ve 5 ileri otomatik şanzımanla sunulmuştur.

VTEC motor hangi modellerde var?

k20 kodulu i-vtec ise civic type-r gibi çok üst düzey performans araçlarında kullanılan motorlar. Tabı k20 motorun birde ekonomık serileri var. Dohc vtec sanıyorum vti, si ve type-r larda var.

Honda VTEC özelliği nedir?

Değişken Zamanlamalı Supap Kontrol Sistemi anlamına gelir. (Variable-valve timing and electronic-lift control) Değişken supap zamanlaması, motor işletim sisteminin hangi devire göre hangi subap zamanlamasının kullanılacağını belirlemesi ve her devirde en verimli çalışmayı sağlamasıdır.

VTEC kaç beygir?

MOTOR

Motor Hacmi1.6 LT
Maksimum Güç81
Maksimum Tork152
Maksimum Hız195
0-100 KM Hızlanma9.2 sn

Honda VTEC ne kadar yakar?

Şehir İçi Tüketim (100 km) 9.2 lt. Şehir Dışı Tüketim (100 km) 5.2 lt.

VTEC motor ne zaman çıktı?

İlk VTEC Honda: 1989 Honda Integra XSi Kajitani, Kawamoto ve daha nice mühendisin emekleri sonucunda ortaya çıkan ilk VTEC motor, piyasaya 1989 yılının nisan ayında adım atan Integra XSi’da kullanıldı.

VTEC nedir eksi?

sabit bir cam mili ile ya düşük devirde ya da yüksek devirde istediğiniz verimi alamayacaksınız. iki koşul için iki ayrı cam ya da fonksiyonu değişebilen tek cam kullanılması düşük devirde düşük yakıt tüketimi, yüksek devirde yüksek performans sağlayacaktır. buna honda vtec adını vermiş.

1.6 VTEC kaç hp?

1.6 litrelik atmosferik benzinli motor ünitesi, 125 Hp güç ve 152 Nm tork değerine sahip.

15 VTEC kaç yakar?

YAKIT TÜKETİMİ & EMİSYON Yakıt Kapasitesi 46 lt. Şehir İçi Tüketim (100 km) 7.7 lt. Şehir Dışı Tüketim (100 km) 5.0 lt.

Honda Civic te turbo var mı?

Motor Bilgileri Bir önceki neslinde de olan 182 PS gücünde 240 Nm tork üreten Turbo benzinli motoru performanslı ve atik bir sürüş sağlarken 129 PS güce ve 180 Nm torka sahip yeni nesil Turbo LPG’li motor ise, önceki nesillerinden aldığı ilhamla yenileniyor, çok daha güçlü, teknolojik ve ekonomik bir sürüş sunuyor.

Motorun iyi olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Yağ kapağının açılmasıyla birlikte aracın motorunun üfleyip üflemediği anlaşılabilmektedir. Yağ çubuğu çekilerek, burada bulunan duman veya üflemeye göre motor sağlığı tespit edilebilir. Motorun hırıltılı çalışması ya da ıslık sesinin gelmesi durumlarında üfleme olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Çin malı motor kaç km gider?

Motorunu seviyosan 100 bin km bile yaptırırsın. Ama normal bakımlar hariç fazla para harcamadan 30 bin km’yi görür en fazla. Tabi bir de motoru zorlamayacaksın 80-90km hızla süreceksin.

Yüksek km dizel mi benzinli mi?

Benzinli araç mı dizel araç mı almalıyım sorusunun cevabını bulmak için, 1 yıl içerisinde kaç km yol katedeceğinizi hesaplamanız gerekiyor. Günlük hayatınızda uzun mesafe yol gidiyorsanız, yakıt bakımından daha tasarruflu olan dizel araçlar sizin için uygun olacaktır.

Honda Civic kaç Basiyor?

Civic Sedan ülkemize Premium, Elegance ve Executive+ isimli 3 donanım paketi ile geliyor. … Galeri: 2021 Honda Civic Sedan.

ModelDonanımFiyat
Honda Civic (Benzin)Elegance402.000 TL
Honda Civic (Benzin)Executive+435.000 TL
Honda Civic (LPG)Premium Eco374.000 TL
Honda Civic (LPG)Elegance Eco410.000 TL

Honda hangi modeli tutuluyor?

Bunların başında gelen ürünümüz Civic modelimiz. Türkiye satışlarımızın yüzde 80’ini Civic modeli oluşturuyor.

Civic 1.6 si alınır mı?

normal kullanımda yakıtı 1.6 atmosferik araçların yakıtı kadardır. performansı yılına göre iyi yılımıza göre de kasanın hafifliğinden dolayı idare eder. yol tutuş ve frenler güven vermez. Temizini bulmak da çok zordur 3 4 sene öncesine kadar yine fiyatlar kabul edilebilir seviyelerdeydi fakat şuan bence değmez.

Maybe you are interested in:

hız endeksi nedir?

Related searches

  1. Vtec motor Nedir
  2. VTEC motor
  3. i-vtec
  4. Honda vtec motor
  5. VTEC 2
  6. Honda Civic VTEC
  7. Supap nedir
  8. Vtec 2 Nedir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu