Soru ve cevap

Viraj ne demek?

Türkçe dilinde bulunan kelimelerin sahip olduğu anlamlar oldukça önemlidir. Anlamı bilinmeyen sözcüklerden biri olan viraj kelimesinin anlamı bireyler tarafından araştırılıyor. Viraj kelimesinin ne anlama geldiği konusunda yapılan araştırmalar bulunuyor. TDK Sözlük anlamı da araştırılan bilgilerden biridir. Viraj ne demek, ne anlama gelir tüm detayları ile derledik.
Viraj kelimesinin sahip olduğu anlam herkes tarafından bilinmek isteniyor. TDK’ya göre belirlenen anlamı da oldukça önemlidir. TDK’ya göre viraj kelimesi dönemeç anlamındadır.

Viraj Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Kelimelerin anlamları herkes tarafından öğrenilmesi gerekiyor. Anlamı bilinmeyen kelimeler araştırılarak bilgi sahibi olunabiliyor. Viraj kelimesi de öğrenilmek istenen sözcükler arasındadır. Farklı kelimelerin anlamları internet üzerinde araştırılabiliyor. Viraj kelimesinin tam anlamı herkesin ilgisini çekerek araştırılabiliyor. Kendini geliştirmek isteyen kişiler, viraj konusunda araştırma yapabiliyor. Viraj kelimesinin sözlük anlamı, dönemeç olarak biliniyor. Dönemeç anlamına sahip olan kelime türlerinden biridir. Dönemeç kelimesi çok yaygın kullanılmasa da, anlam bakımından viraj kelimesiyle aynıdır.

Viraj Kelimesinin TDK Sözlük Anlamı

Kelimelerin anlamları hakkında yapılan araştırmalar, bilgi sahibi olmak için yapılıyor. Viraj kelimesi internet sitelerinde detaylarıyla araştırılan kelimelerden biri oluyor. TDK’ya göre belirlenen anlamı da oldukça merak ediliyor. TDK’ya göre viraj kelimesi, dönemeç anlamına sahiptir. Dönemeç kelimesi birçok insana daha önce duyulmamış bir sözcük olarak gelse de, viraj kelimesinin anlamı olarak TDK tarafından belirlenmiştir.

Viraja nasıl girilir?

2Virajlı Yollarda Nasıl Araç Kullanılır?

  1. Viraj dönmeden önce fren yapın ve uygun vitesi kullanın.
  2. ESP sistemine sonsuz güvenmeyin.
  3. Lastik havalarına ve lastiklerin durumuna dikkat edin.
  4. Virajın ortasına kadar gaza ve frene basmadan devam edin.
  5. Virajın ortasından sonra, gaza basarak virajı tamamlayın.

Virajlara hangi vitesle girilir?

Bir yolda viraja en az 30-40-50km gibi hızlarla girdiğinde hiç bir araba stop etmez, sadece 5. vites düşük hız araba zorlanır ve titremeye başlar, virajlara yavaş giriyorsan 3. vitesle gir yeter.

Viraj nasıl alınır?

Doğru viraj alımında ideal sürüş çizgisi “dıştan gir -içe kapan – tekrar dışa açıl” şeklinde olmalıdır. Bir virajı dıştan (yani sağa dönülen virajlarda yolun soluna yanaşarak, sola dönülen virajlardaysa yolun sağına yanaşarak) dönmek esas alınan konudur.

Viraj alamamak ne demek?

güzel argomuzda viraja girememek ya da viraja girip çikamamak mealindedir.. her ne kadar olumsuz bir cümle gibi dursa da; “arabayı eline almak” gibi olumlu bir içeriğe sahiptir (bkz: ne dedim ben şimdi)..

8 viraj ne demek?

8-viraj-ne-demek

600 metrelik uzunluğa sahip olan 8. viraj, pist saat yönünün tersinde olduğundan Formula 1 pilotlarını olması gerekenden daha da çok zorluyor. 600 metreyi bulan virajı dönmek neredeyse 8 saniye sürüyor. Formula 1 pilotları viraj döndükleri sırada 6G’ye kadar kuvvete dayanıyorlar.

Viraja dar mi girilir geniş mi?

viraja-dar-mi-girilir-geniş-mi

Viraja genişten girmek en doğru tekniklerden birisidir. Virajın keskin noktasına yaklaşırken yol durumuna ve virajın keskinliğine göre hızınızı ani fren yapmadan veya gaz keserek düşürmeniz güvenli bir sürüş deneyimi yaşatabilir size ancak hızınızı düşürmezseniz.

Viraj dönerken nasıl dönülür?

Doğru viraj alımında ideal sürüş çizgisi “dıştan gir -içe kapan – tekrar dışa açıl” şeklinde olmalıdır. Bir virajı dıştan (yani sağa dönülen virajlarda yolun soluna yanaşarak, sola dönülen virajlardaysa yolun sağına yanaşarak) dönmek, esas alınan konudur.

Arabayı yavaşlatmak için ne yapılmalı?

Düz vitesli olan otomobillerin yollarda durdurulması için öncelikle gazdan ayağın çekilmesi gerekir. Daha sonra ise fren pedalına basılarak aracın hızı düşürülür. Debriyaj frenine en sonuna kadar basılır ve aracın durdurulması sağlanır. En son olarak ise el frenini çekilir ve araç bütünüyle durdurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu