Soru ve cevap

Trident ne demek?

trident çevirisi anlamı nedir nasıl telaffuz ediliz. … (Askeri) TRIDENT: Yüksek derecede beka kabiliyeti olan nükleer güçlü Trident denizaltılarını, …

Orion ne demek ingilizcede?

Orion kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olup dilimizde yer almış bir kelimedir. Orion kelimesi avcı anlamına gelmektedir. Orion daha çok gökcisimleri arasında kullanılan kelimedir.

Poseidon ne demek?

Poseidon (Ποσειδῶν), Yunan mitolojisinde yer alan denizler ve depremler tanrısı. Kronos ile Rheia’nın oğlu. Zeus ve Hades’in kardeşi. Roma mitolojisi’nde Neptün (Neptunus) olarak bilinir.

Sirius İngilizce ne demek?

İsim Akyıldız, Şuarayı Yemanî yıldızı, Büyük köpek (Kelbülekber) takımyıldızının en parlak yıldızı.

Apollo İngilizce ne demek?

Ingilizce-Türkçe Çeviri İsim Apollo: eski Yunan ve Romalıların ışık, güneş, şifa, şiir ve müzik tanrısı.

Athena ne demek?

athena-ne-demek

Athena, Yunan mitolojisinde zeka, sanat, strateji, ilham ve barış tanrıçasıdır. Roma mitolojisinde Minerva diye anılır. Babası Tanrıların başı Zeus, annesi ise Zeus’un ilk karısı olan hikmet tanrıçası Metis’ tir. Sembolleri, kalkan, mızrak, zeytin dalı ve baykuştur.

Artemis ne anlama gelir?

artemis-ne-anlama-gelir

Artemis, Roma mitolojisindeki adıyla Diana, Zeus ile Leto’nun kızı olarak da bilinir. Apollon’un ikiz kız kardeşi, vahşi doğa, avcılık, okçuluk ve ay tanrıçası. Ares’in dostu ve en büyük Yunan tanrıçalarından biridir.

Medusa ne tanrıçası?

Medusa zeka tanrıçası Athena’nın tapınağında hizmetkardır. Bu güzelliğini Athena da farkındadır fakat kendisinin daha güzel ve zeki olduğunu düşündüğünden çok önemsememiştir. Athena denizlerin efendisi Posedion ile aşk yaşamaktadır.

Skyer ingilizce ne demek?

skyer teriminin Türkçe Türkçe sözlükte anlamı Moren tepelerin sular altında kalmasıyla kıyı önlerinde oluşan çok adacıklı kıyı tipi(coğ.)

Sirius un soy ismi ne?

Sirius Black (1959-1996) saf kan bir büyücü ailesi olan Black ailesinin varisi. Regulus Arcturus Black’in kardeşi aynı zamanda Bellatrix Lestrange’in kuzeni.

Ingilizce çapulcu ne demek?

spoiler i. despoiler i. reiver [scottish] i.

Lua ne demek İngilizce?

Lua (İngilizce telaffuz: [ˈluːə] LOO-ə, Portekizce: lua Portekizce telaffuz: [ˈlu.(w)ɐ] anlamı ay), ağırlıklı olarak gömülü sistemler ve istemciler için tasarlanmış hafif paralel bir programlama dilidir.

İngilizce Zeus ne demek?

zeus teriminin İngilizce Türkçe sözlükte anlamı {i} Zeus [mit.] {i} Jüpiter [mit.]

Minos ne demek İngilizce?

"minnoş" teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları : 5 sonuç little darling i. heartikin i. heartling i.

Medusa neden lanetli?

medusa-neden-lanetli

Özellikle Tanrıça Athena (Zeus’un en çok sevdiği kızı) onu çok kıskanmaktadır. Denizlerin tanrısı Poseidon ise Medusa’ya hayrandır. Başı öylesine dönmüştür ki bir gün Athena’nın tapınağında Medusa’ya zorla sahip olur. Bu durumu kendisi için aşağılayıcı bulan Athena, Medusa’yı gorgon yaparak cezalandırır.

Pandora ne tanrıçası?

Pandora, Yunan mitolojisinden ilk kadın olarak kabul edilir. Kendisi aynı zamanda Zeus’un gazabının bir aracı olarak insanlığın bütün kötülüklerini dünyaya salmaktan sorumlu tutulan bir figürdür. Pandora aynı zamanda ilk Yunan panteonunda akrabası olmayan bir dünya tanrıçasıydı.

Zeus’un kızı kim?

Zeus’un kızı olan Thalia, birçok melez gibi DEHB ve disleksiye sahiptir. Thalia, Kronos’un büyüsüne tekrar kapılıp Olimpos’un yıkımına sebep olmak istemediği için bakirelik yemini ederek bir Artemis Avcısı olmayı seçmiştir.

Orion Hangi tanrı?

Orion, Yunan mitolojisi’nde yer alan dev bir avcı. Hakkında anlatılan efsanelerden bulunanlar, Yunan mitolojisinin ilk dönemi hakkında spekülasyonlara neden olmuştur. Poseidon’un oğludur.

ISIS nedir kimdir?

isis-nedir-kimdir

İsis (İzis, Aset), Osiris’in (aynı zamanda karısıdır), Seth ve Nephthys’in kardeşidir, Nut ve Geb’in kızları ve çocuk Horus’un annesidir. Bazı kaynaklara göre Anubis de İsis ile Osiris’in oğludur.

Artemis neden bakire?

Artemis ve Bakirelik Bunun nedeni ise ikizi Apollon’un doğumudur. Apollon ve Artemis’in anneleri Leto dokuz gün boyunca doğum sancısı çekmiştir. İşte bu doğumun 8. gününde Diana kardeşi Apollon’dan önce dünyaya gelmiş, dünyaya gelir gelmez de büyük acılar çeken annesinin kardeşi Apollon’u doğumasına yardım etmiştir.

Poseidon kime aşık?

poseidon-kime-aşık

Poseidon ile Amphitrite Poseidon, Okeanos kızı Doris’in, deniz tanrılarından Nereus’la birleşmesinden doğan elli kızdan birisi olan Amphitrite’ye aşık olur.

Eros kime aşık?

Sevgilisi olarak Psyche bilinmektedir. Bir başka inanışa göre Kronos Zeus’u yemeye gittiğinde Eros bunu haber vermek için Zeus’a gider fakat Kronos onu yakalar ve kanatlarını keser.

Lilith tanrıça kimdir?

Babil’de rüzgârın yıkıcılığına ve şehvete hükmeden dişil bir ruh hatta Fırtına Tanrıçası olan lilītu; ataerkil zihniyetin gittikçe yerleşmesiyle, cazibesiyle geceleri erkekleri tuzağa düşüren ve bebekleri öldüren şeytani bir karaktere dönüşmüştür.

Joey ne demek?

İngilizce-Türkçe İsim yavru, hayvan yavrusu, özellikle kanguru yavrusu.

Stormy ne anlama gelir?

s. fırtınalı, bozuk.

Stargazing ne demek?

sehir isiklarindan uzaga, daga bayira köylere gidilerek yildizlari izleme aktivitesine verilen ad. 17 agustos depreminde sehrin bütün isiklari kesilmisken disari cikip gökyüzünü o halde görmüs olan bendenizin, ayni deneyimi tekrar yasamak icin yillardir firsat kolladigi aktivitedir de ayni zamanda. kanimca nasreddin …

Wolfstar ne demek?

harry potter evreninde (büyük oranda fan fiction’larda olmak üzere) sirius black ve remus lupin ikilisine verilen isim *. seride bu karakterlerin her ikisi için de en ufak bir eşcinsellik sinyali verilmese veya ikisinin arasında romantik bir ilişki olduğu ile ilgili herhangi bir izlenim bulunmasa dahi fanların hayal …

Maybe you are interested in:

debriyaj ne demek?

Related searches

  1. Trident Ne Demek
  2. Trident
  3. Poseidon Trident
  4. Coral ne demek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu