Soru ve cevap

Subaru ne demek?

Ülker binlerce yıldır gezginlere yol göstermektedir.. Kurucusu, Kenji Kita. Amblemin Anlamı, Japon yıldızı. Subaru’nun amblemi, 6 Japon araba üreticisinin …

Subaru anlamı nedir?

Japon yıldızı. Subaru’nun amblemi, 6 Japon araba üreticisinin birleşmesi ile ortaya çıktı. Oval içindeki 6 yıldız, bir araya gelen firmaları sembolize ediyor. Subaru, Fuji Heavy Industries tarafından 1953 yılında kurulan Japon otomobil üreticisi.

Subaru Japonca ne demek?

Subaru ismi ise bir takım yıldızı grubu olan Pleiades’ın japonca karşılığıdır. Logosunda ise bu takımyıldız grubunu temsili olarak bulunmaktadır ve her bir yıldız ilk kurulan FHI firmasını oluşturan markaları temsil etmektedir.

Subaru ismi nereden gelir?

Subaru ismi, ülker yıldız kümesinin Japonca ismi olarak bilinmektedir.

Subaru kim getiriyor?

Subaru markası Türkiye’de 1995 yılından bu yana Bayraktar Grubu şirketlerinden Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş. distribütörlüğünde, profesyonel satış ve satış sonrası hizmet anlayışı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle otomobil severlerle buluşuyor.

Subaru nasıl bir marka?

Subaru kendine has çizgiye sahip Japon otomotiv devlerinden biridir… fakat ülkemizde pek tutulmayan otomobil markasıdır.. kastetmek istediğiniz subaru impreza 1.5 AWD model ise.. bu model subarunun bugüne kadar cıkardıgı en dandik impreza modelidir…

Subaru kaç beygir?

Subaru Impreza (GD) 2.0 WRX AWD Motor teknik özellikler
Maksimum beygir gücü :222 HP / 225 PS / 165 kW @ 5600 rpm
Maksimum tork :221 lb-ft / 300 Nm @ 4000 rpm
Çekiş :AWD
şanzıman :5 vites Manual şanzıman

Japonca Ryu ne demek?

Ryū (-流 -ryū, genelde "ekol, tarz, stil" anlamında sonek olarak kullanılmaktadır; burada ise ryūha 流派 ekol, düşünce ekolü anlamındadır.) herhangi bir disiplindeki ekolü ifade eden Japonca bir kanjidir. Bu kelime genelde Japon savaş sanatlarını ifade etmek için kullanılır, fakat diğer disiplinler için de kullanılabilir.

Japonca kasumi ne demek?

Japonca adı Kasumi (カスミ), bebek nefesi anlamına gelen kasumisoo (霞草), sis anlamına gelen kasumi (霞) ve muhtemel olarak deniz anlamına gelen umi (海) kelimelerinden türetilmiştir.

Japonca Takashi ne demek?

japonca "samuray" anlamına gelen isim. bizdeki muhtemel "mehmet" e tekabül etmekte.

Japon arabaları hangisi?

Japon Araba Markaları

 1. Toyota.
 2. Honda.
 3. Nissan.
 4. Lexus.
 5. Suzuki.
 6. Mazda.
 7. Mitsubishi.
 8. Subaru.

Çin araba markaları hangileri?

çin-araba-markaları-hangileri

Çin Araba Markaları

 1. 1 Chery.
 2. 2 Geely.
 3. 3 Beijing Automobile Works.
 4. 4 Brilliance Auto.
 5. 5 BYD Auto.
 6. 6 BYD Company.
 7. 7 Changan Automobile.
 8. 8 Donfeng Motor.

Ingiliz araba markaları hangileri?

İngiltere Araba Markaları İngiliz araba markaları denildiğinde akla Aston Martin, Bentley, Jaguar, Land Rover, McLaren, Mini, Lotus, MG, Rolls Royce, Rover ve Vauxhall gibi ünlü markalar geliyor.

Subaru neden tutulmuyor?

1) geniş servis ağına sahip olmaması. 2) ülkemizde subaru hakkında yeterince bilgi sahibi olunmaması. 3) marka takıntısı. 4) ikinci el piyasası.

Subaru kaç yakar?

Sadece benzin ile çalışan bu araba modelleri, şehir içi sürüş söz konusu olduğunda 100 kilometrede ortalama 7,9 litre yakıt tüketimi yaparken, şehir dışı yolculuklarda ise ortalama 5,9 litre yakıt tüketimi yapıyor.

Subaru hangi motoru kullanıyor?

1896 yılında Karl Benz tarafından patenti alınan Boxer motor, yaygın olarak Subaru ve Porsche gibi modellerde kullanılıyor.

Subaru kac para?

İkinci El Subaru Fiyatları ve İlanları

Modelİlan BaşlığıFiyat
Subaru Impreza 1.6 GLSubaru Impreza 1.6 GL 1994 Model125.750 TL
Subaru Impreza 1.5 ComfortSahibinden Subaru Impreza 1.5 Comfort 2009 Model195.000 TL
Subaru Vivio GLSahibinden Subaru Vivio GL 1998 Model130.000 TL

Subaru üretimi durdu mu?

Son olarak Japon otomobil üreticisi Subaru, ABD’deki tesisinde Nisan ayı sonuna kadar üretime ara verdiğini duyurdu. Subaru’dan yapılan açıklamada, çip ve yarı iletken tedarikinde yaşanan sorunların markaya bu yönde bir karar aldırdığı kaydedildi.

Subaru kaç çeker?

Tam zamanlı dört çeker sistemini kullanan Subaru böylece yol konforunu ve güvenliğini de en üst seviyelere çıkarıyor. Motordan gelen gücün sürekli olarak dört farklı tekere bölüştürüldüğü bu sistem yol tutuşu da önemli derecede artırıyor. İşin püf noktası olan simetri ise tam olarak bu noktada devreye giriyor.

Subaru 4 çeker mi?

subaru-4-çeker-mi

Simetrik AWD, Subaru’ya özgü dört tekerlekten çekiş sistemidir. Subaru’nun Simetrik Sürekli Dört Çeker sisteminin en ayırt edici özelliği, yatay karşılıklı motorun temeli olan aktarma organlarının simetrik olarak düz bir çizgide yerleştirilmiş olmasıdır.

WRX STI ne demek?

sti şanzımanı 6 ileri ve sağlam bir şanzımandır (600 hpye kadar yüklendiği görülmüştür), wrx şanzımanı 5 ileridir (350-400hp arasını kaldırır.) motor kapakları farklıdır, sti sübapları wrx’e göre büyüktür ve yay ve şapkaları daha sağlamdır. sti daha yüksek devir dönebilir.

Subaru kaç silindir?

Japon otomobil markası Subaru’nun F1 yarışları için 1990 yılında ürettiği düz 12 silindirli motor şirketi derinden etkiledi.

Japonca Çotto ne demek?

sonuna matte ve kudasai ekleyerek azıcık bekleyebilir misiniz diyebileceğiniz çıtılı pıtılı japonca kelime. hayır demeyi beceremeyen japonların soruları kibarca geçiştirmek için kullandıkları kelime.bunu yaparken yüz-özellikle de kaşlar- mahzun bir hal almalı, chotto’nun sonundaki o harfi uzatılmalıdır.

Musubi ne demek?

japon mutfağına özgü, pirinci haşladıktan sonra sıkıştırıp arasına sandviç gibi herhangi bir şeyi koyarak hazırlanan yiyecek.

Japonca oni ne demek?

Oni (Japonca: 鬼), Japon folklorunde şeytanlar, canavarlar olmak üzere bir çeşit yōkai türüdür. Özellikle Japon sanatında, edebiyatta ve tiyatroda popüler karakterlerdir.

Maybe you are interested in:

hyperion ne demek?

Related searches

 1. Subaru 4×4
 2. Subaru
 3. Subaru Amblem
 4. Subaru Legacy
 5. Subaru usa
 6. Subaru wiki
 7. Subaru Impreza
 8. Subaru nerenin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu