Soru ve cevap

Spoiler ne demek?

Spoiler, “bir şeyin değerini veya miktarını azaltan ya da tamamen yok eden” anlamında yakın dönemde Türkçeye yerleşmiş İngilizce kökenli bir …

Spoiler Türkçesi ne?

Spoiler kelimesi Türkçe’de “bozucu” anlamına gelir. İngilizce spoiler “bozucu” sözcüğünden alıntıdır. İngilizce sözcük İngilizce to spoil “bozmak, tadını kaçırmak” fiilinden türetilmiştir.

Spoiler veren ne demek?

Spoiler, bir eserin konusu veya detayları hakkında bilgi veren; eser okunmadan, dinlenmeden veya izlenmeden önce öğrenilmesi durumunda alıcının eser ile ilgili düşüncelerini veya alacağı hazzı etkileyebilecek açıklama veya ipucu.

Spoiler vermeyin ne demek?

İşte, Spoiler vermek ne demek sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler. Spoiler vermek, bir dizi ya da film izlerken veya kitap okurken başka bir kişinin henüz gelmediğiniz bir bölüm hakkında bilgi vermesi anlamına gelmektedir.

Spoiler ne demek ekşi sözlük?

bir kitabin, filmin vs. daha once okumamis/seyretmemis olanlar icin rezil edecek kadar anlatildigi yazi da spoiler olarak gecer.

Spoiler neye yarar?

Mühendislik sürecinden geçen spoiler, aracın arka bölümünün rüzgar etkisiyle yere daha sıkı basmasını sağlar. Önden motorlu araçların arkası daha hafif olduğu için, spoiler daha büyük önem taşır. Spoiler sadece düz konumda değil virajlarda da yere basma kuvvetini artırarak yol tutuş kabiliyetini artıran bir donanımdır.

Spoiler nasıl telaffuz edilir?

“spoiler nasıl okunuyor sorunsalı” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. toplum içinde eziklenmek istemeyen kişinin merak ettiğidir. Sıpoylır diye okunur.

Spoiler yerine ne kullanılır?

1. yagmaci. spoyler.

Dizi hakkında bilgi vermeye ne denir?

Daha önce izlenmemiş ya da okunmamış bir eser için detay içeren, duygu ve düşünceleri etkileyecek ipuçları spoiler olarak bilinmektedir. Örneğin herhangi bir dizi ya da film hakkında konusu ile beraber sonu üzerinden bilgi vermek spoiler anlamına gelmektedir.

Ön spoiler nedir?

ön-spoiler-nedir

“Hava barajı” olarak da anılan ön spoiler’ın amacı, aracın altına giren hava akımını azaltmak ve aracı aerodinamik anlamda rahatlatmaktır. Araçların arkasında kullanılan spoiler’ın amacı ise aracın arka tarafına daha çok baskı yapılmasını sağlamaktır.

Spoiler neden yasak?

spoiler-neden-yasak

Araçlarınız yarış otomobili gibi görünsün diye sonradan takılan bu parçalar Turing el kitabına göre yasaktır. Polis kontrollerinde bu parçalar sebebi ile aracınız trafikten 100% men edilecektir.

Spoiler neresi?

Spoiler; binek ve yarış otomobillerinin arkalarında bulunan ve uçak kanadının tersine altı kavisli, genellikle 200 km/saat hızların üzerinde aracın arkasını yere bastırmak ve stabilite sağlamak amacıyla takılmış kanatçık.

Spoiler muayeneden geçer mi?

Sonradan spoiler eklenmiş olan araçlar ağır kusurlu görülerek muayeneden geçemez. Aracın muayeneden geçebilmesi için spoilerın sökülmesi gerekir. Aracın orijinalinde spoiler yer alıyorsa ve ruhsata işli durumda ise araç muayeneden geçebilir.

Spoil yapmak nedir?

a) bir filmin ya da kitabin sonunu ya da icinde gecen bir ya da birkac olayi soyleyerek kitaptan alinacak maksimum zevk seviyesini a$agilara cekmek. c) gitmekte olan bir araci hava akimindan yararlanarak yere bastirmak, aracin ucmasini engellemek.

Filmin sonunu söylemek ne denir?

Spoiler vermek, bir eserle ilgili net bir ipucu iletmek anlamına geliyor. Örneğin, merakla beklenen bir film izlediniz. Ve film, beklentilerinizin altında kaldı.

Spoiler nasıl monte edilir?

Beze benzin döküp biraz bastırarak silerseniz silikon çıkar. Tekrar yapıştırmak için çift taraflı bant ile birlikte silikonlu bi şekilde yapıştırın. Daha sonra kağıt bant ile sıkıca bantlayin 2 bilemedin 3 saat gunes altında kalsın çok sağlam olur. Beze benzin döküp biraz bastırarak silerseniz silikon çıkar.

Uçakta flap ne demek?

uçakta-flap-ne-demek

Flaplar; uçakların genellikle kanat firar kenarında bulunan; kanat kamburluğunu artırarak öncelikle taşıma kuvvetini (L) ve kısmen de sürüklemeyi (D) artıran kumanda yüzeyleri.

Rüzgarlık arabayı hızlandırır mı?

Otomobilin arka kısmına monte edilen spoiler, aracın yüksek hızlarda hava akışkanını yönlendirerek yol tutuşunu arttırmasını sağlar.

Spoiler arabanın hızını etkiler mi?

Eğer aracın arkasında doğru dizayn edilmiş bir spoiler varsa hava spoilera çarparak aracın arkasını yere bastırır. Bu da aracın ağırlığını; dolaylı olarak da yüksek süratteki yol tutuş kabiliyetini arttırır. Eğer aracın arkasında bulunan spoiler iyi dizayn edilmemişse aracın yol tutuşunu son derece olumsuz etkiler.

Geleceğim nasıl telaffuz edilir?

Gelecek zaman kipi olan –acak, -ecek ekleri okunurken de önündeki sesler düşer. Örnek: Yarın akşam geleceğim, derken “geleceğim”, “geliceem” diye okunur.

Adele nasıl telaffuz edilir?

adel diye okunur. Adel. Bir kaç yabancı kanal da öyle okunuyor.

Maybe you are interested in:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu