Soru ve cevap

Şovrum ne demek?

şovrum çevirisi anlamı nedir nasıl telaffuz ediliz. … şovrum. listen to the pronunciation of şovrum. Türkçe – Türkçe …

Şovrum nedir TDK?

Bir yerin, bir ülkenin veya çeşitli ülkelerin kendine özgü tarım, sanayi vb. ürünlerini tanıtmak için bunların uygun bir biçimde gösterildiği yer, meşher. Yaygı, kilim.

Showroom türkçesi ne demek?

Gerçek Anlamı > sergi salonu.

Nafta ne anlama gelir?

Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (İngilizce: North American Free Trade Agreement, NAFTA; İspanyolca: Tratado de Libre Comercio de América del Norte, TLCAN; Fransızca: Accord de libre-échange nord-américain, ALÉNA), Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika tarafından imzalanan serbest ticaret anlaşması.

Lansman ne anlama gelir?

Peki Lansman kelimesinin anlamı nedir? İşte Lansman kelimesinin sözlük anlamı. Fransızca dilinden, dilimize gelmiş olan lansman sözcüğü, tanıtım, tanıtma manalarına gelmektedir.

Show un Türkçesi nedir SHOW?

“gösteri” cümle içinde nasıl kullanılır.

Ingilizcede salon ne denir?

living-room suite i. parlour i. saloon i.

Sofa türkçesi ne demek?

Sofa TDK kelime anlamı hakkında detaylar. Genel açıdan bakıldığı zaman Türk Dil Kurumu üzerinden Sofa kelimesi, ‘Evlerde oda kapılarının açıldığı genişçe yer, hol’ biçiminde karşılık buluyor.

Teberce ne demek?

Kelimenin teberce ‘dedikodu’, teberce cerle- ‘dedikodu ederek söylegmek’, cerle- ‘demek, söylemek’ §eklindeki türev ve birlegiklerinin argo sözlüklerine de girmig ol- dugunu görüyoruz (Aktung 2002: 68, 278).

Teberce Cavla ne demek?

dedikodu. (bkz: teberce cerlemek). teberlerin kullandığı dildir. bildiğim kadarıyla kavara, pişar, cıvır, çavo bu dile aittir.

Nefta hangi dil?

Nafta, İngilizce dilinden Türkçe’mize geçmiştir.

Tasvip mi Tavsip mi?

Dilimize Arapçadan geçmiş olan tasvip kelimesi, savab kökünden türetilmiştir. Savab, doğru, uygun, münasip gibi anlamlara gelirken, tasvip de bir işi ya da durumu onaylamak demektir.

Oryantasyon kelime anlamı nedir?

Oryantasyon; yönlendirme, yön verme, kılavuzluk etme, Fransızca orientation sözcüğünün Türkçe söylenişi. Genellikle bir iş terimi olarak kullanılır. İplik üretiminde, ipliği oluşturan liflerin birçok kez çekilip uzatılarak birbirlerine paralel hale getirilmesi işlemine de oryantasyon denir.

Billboard kelimesinin anlamı nedir?

Billboard kelimesi Türkçe’de “ilan tahtası” anlamına gelir. İngilizce billboard “ilan tahtası” sözcüğünden alıntıdır.

Şov mu Show mu?

Show sözcüğü Türkçeye İngilizceden girmiştir ve genelde “şov” şeklinde yazılır. Özellikle son zamanlarda İngilizce yazılışı da kabul görmüş ve kullanılmaya başlanmıştır.

Show ne demek TDK?

Şov, İngilizce bir kelimedir ve dilimize de İngilizceden geçmiştir. Şov kelimesinin dilimizdeki anlamı gösteridir. Şov, gösteri anlamına gelen ve bu anlamda kullanımı doğru olan bir kelimedir.

Show düzensiz fiil mi?

Show İkinci Hali ile Kullanımı Düzensiz fiilerden biri olmasına rağmen, past formunda -ed takısı alır. Fakat neden düzensiz fiil olduğunu fiilin üçüncü hali başlığında anlayabilirsiniz. Show fiilinin ilinci hali “showed” şeklindedir.

Ingilizcede bayan hocaya ne denir?

mistress i. schoolma’am i.

Lounge anlamı ne demek?

Lounge, özel koşullarla girilebilen alanlara denir ve İngilizceden dilimize geçmiş bir kelimedir. Daha çok konaklama, eğlence ve havacılık sektöründe karşımıza çıkan lounge hizmetleri, standart bekleme salonlarından çok daha konforlu yerleri ifade eder.

İngilizce horoza ne denir?

Horoz kelimesinin genel anlamda İngilizce karşılığı ‘cock’ kelimesidir.

Table türkçesi ne demek?

i., f. masa; sofra, sofraya konan yemek; sofraya oturanların hepsi; düz tepe; özet, hulâsa; tablo, cetvel, çizelge; tablet, yazılı taş; f. masaya koymak; tehir etmek; nad listeye geçirmek; ing (tasarıyı) müzakereye sunmak.

Maybe you are interested in:

oem ne demek?

Related searches

  1. Şovrum ne Demek
  2. Talk show ne demek
  3. Showroom nasıl yazılır
  4. Stok ne Demek
  5. TDK
  6. Stabil Türkçe karşılığı
  7. Trend Ne Demek
  8. Hat trick Ne Demek

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu