Soru ve cevap

Sifir km araba fiyatlari

Sıfır araba almak için ne kadar peşinat gerek?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yayınlamış olduğu 21/02/2022 tarihli karar gereğince; binek araç edinimi amacıyla; “gerçek kişi” ve “gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olmayan” taşıt kredilerinde, araç fatura tutarı 400.000 TL’ye kadar olan araçlarda minimum %30 peşinat; araç fatura …

Araba taksitleri kaç ay?

– Satın alınacak aracın kasko değeri 400.000 TL ve altında olan taşıtlarda kredi vadesi 48 ayı, – 400.001-800.000 TL arasında olan taşıtlarda kredi vadesi 36 ayı, – 800.001-1.200.000 TL arasında olan taşıtlarda kredi vadesi 24 ayı, – 1.200.000 TL üzerinde olan taşıtlarda ise kredinin vadesi 12 ayı geçememektedir.

Sıfır araçta kredi kaç ay?

48 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır. Belirli ve düzenli bir geliri olan ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır. Araç rehni, teminat olarak alınır.

Sıfır araç hemen satılabilir mi?

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bugün yeni düzenlemenin detaylarını paylaşmıştı. Bakan Muş, "İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rent a carlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak." açıklamasını yapmıştı.

Araba noter ücreti ne kadar?

Araç, alıcı adına tescil edilir ve noter devri gerçekleşir. 457 TL’lik (2022 fiyatıdır) noter ücretini alıcının ödemesi gerekir. Satıcı adına olan ruhsat iptal edilir ve yeni tescil belgesi hazırlandıktan sonra satış belgesi sunulur. Böylece noter satış işlemleri gerçekleşmiş olur.

Kaç bin km den sonra araba alınmaz?

sorusuna en baştan da dediğimiz gibi her malın bir değeri vardır ve alınır tabi bu sizin beklentinize göre değişir. ancak 300 bin km üzeri araçları aldığınız zaman problem çıkartmasını beklemeden motor ve makanik servisinize sıklıkla uğramanızı tavsiye ederiz.

6 ay mı 6000 km mi?

Yapılan düzenleme ile birlikte artık 1 Temmuz 2023’ten önce ikinci el kara taşıtı ticaretiyle uğraşanlar, otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlanmasını veya satışını ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6000 km geçmedikçe ne doğrudan ne de dolaylı yoldan yapamayacak.

6 * 6 kuralı nedir?

Ticaret Bakanlığınca yapılan düzenlemeye göre, ticari faaliyet kapsamında otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlanması veya satışı ancak ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmiş olması koşuluyla yapılabilecek.

6000 km 6 ay cezası ne kadar?

6 ay 6000 km’ye uymayana 300 bin TL ceza – Son Dakika Haberler.

Hiç peşinatsız araba nasıl alınır?

PEŞİNATSIZ SENETLE ARABA NASIL ALINIR? Peşinatsız senetle araba almak için vadeli sistemler araç satış sistemi kuran kuruluşlara başvurmanız gerekmektedir. Banka kredisi kullanmadan senetli olarak işlem yapan bu kurumlar aracılığıyla dilediğiniz otomobile sahip olabilirsiniz.

Sıfır aracın tamamına kredi çıkar mı?

Sıfır araç alımları için aracın tamamına kredi olarak ”Araç Kredisi” kesinlik ile kullanamazsınız. Bunun nedeni ise bankalar sıfır araç alımları için aracın ”FATURA BEDELİ” göre kredi vermektedir. Bu bedel 90.000 TL geçenler için %70 olmaktadır.

Hangi banka 10 yaşa kadar kredi veriyor?

Garanti Bankası’nda kefil ile 10 yaşa kadar ikinci el otomobil kredisi kullanılabiliyor. Araç yaşı dışında marka ve model sınırlamaları bulunmuyor.

15 yaşındaki araca kredi çıkar mı?

Genellikle en fazla 5 yaşında olan araçlara araç kredisi sağlanırken bu süre bazı bankalarca 10 yaşa kadar çıkarılmıştır. Bazı bankalar farklı vade süreleri için ise değişik kredi yaş sınırları da koyabilmektedir.

Araç krediyi 1 ay ödenmezse ne olur?

Taşıt kredisinin vadeleri zamanında ödenmediği taktirde, yasal süre dolduktan sonra, icra davası söz konusu oluyor. Rehin edilen aracın ilgili bankaya teslimi gerekiyor. Akbank veya Garanti Bankası üzerinden taşıt kredisi alarak sahip olduğunuz aracı bankaların ilgili şubesine teslim etmek gerekiyor.

Hangi kredi faizsiz 5000 TL?

YapıKredi, YapıKredi Mobil üzerinden yeni müşteri olanlara özel, 5.000 TL’ye varan 12 ay taksitli %0 faizli, masrafsız nakit avans fırsatını müşterilerine sunuyor.

Aracın nihai fatura tutarı nedir?

Nihai fatura değeri 1 milyon 200 bin Türk Lirasının üzerinde olup 2 milyon Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıtlar için yüzde 20’yi aşamamasına, Nihai fatura değeri 2 milyon Türk Lirasının üzerinde olan taşıtlar için yüzde sıfır olarak belirlenmesine karar verildi.

Taşıt kredisinde peşinat ne kadar?

Taşıt kredisi kullanan kişinin öncelikli olarak belli bir miktar peşinatı olması gerekmektedir. Araç bedelinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmında yüzde 30, 50.000 TL üzerinde olan tutarı için ise yüzde 50 peşinat şartı aranmaktadır.

En uygun araç hangi ilde?

Sahibinden satılık araba İstanbul pazarlarında istenildiği gibi olmasa da, en ucuz ikinci el arabaların, Ankara, Bursa ve Bilecik’te olduğu belirtiliyor.

450 bin hangi araba alınır?

İşte 450 bin TL’ye kadar satılan en ucuz otomobiller.

 1. Türkiye’de Satılan En Ucuz Otomobiller: Ağustos 2022. Hyundai i10. …
 2. Hyundai i20. …
 3. Renault Clio. …
 4. Renault Taliant. …
 5. Fiat Egea Sedan. …
 6. Fiat Egea Cross. …
 7. Seat Ibiza. …
 8. Kia Picanto.

En ucuz sıfır araba hangisi 2022?

Mart 2022’de Türkiye’de satılan en ucuz Renault modeli 291.900 TL’lik fiyat etiketiyle Clio Joy 1.0 Sce 65 bg oldu.

Maybe you are interested in:

araba fiyatlari sifir

Related searches

 1. Araba fiyatları sıfır
 2. İkinci el araba fiyatları
 3. Sıfır araba fiyatları 2022 kampanyaları
 4. Bayiden sıfır araba fiyatları
 5. 2022 sıfır araba fiyatları
 6. En ucuz sıfır araba fiyatları
 7. Sıfır araba
 8. 2. el araba modelleri ve fiyatları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu