Soru ve cevap

Sifir araba fiyatlari

En ucuz sıfır araba hangisi?

En ucuz araba listesinde 0 araçlar içinde 400 bin sınırında olan araç Toyota markasının Yaris modelidir. Bu aracın 5 kapısı vardır. Bagaj hacmi düşük olmasına rağmen 100 km’de sadece 4.7 Litre benzin tüketir. Otomatik viteslidir.

200.000 liraya sıfır araç var mı?

ÖTV’siz fiyatlarıyla 200 bin liraya Renault Clio, Citroen C3, Opel Corsa, Dacia Duster, Renault Taliant, Ford Fiesta, Fiat Egea, Toyota Yaris, Hyundai i10 ve i20 gibi araçların 2022 modelleri alınabilmektedir. Aşağıda ÖTV indirimi ile 200 bin lira civarında alınabilecek 2022 model araçları inceleyebilirsiniz.

300 bin liraya sıfır araba var mı?

2022 yılında 300 bin TL altında satışa sunulan sıfır araba modelleri içerisinde önerebileceğimiz modeller Hyundai i10, Fiat Egea Sedan, Egea Cross, Renault Clio, Fiat Egea Hatchback, Dacia Dokker ve Dacia Sandero modelleridir. Bunun dışında kalan araçlar 300 bin TL üzerinde bir fiyata sahiptir.

Sıfır araç sıkıntısı ne zaman biter?

Akşam’a konuşan Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanı (ODD) Başkanı Ali Haydar Bozkurt, global otomotiv markalarının CEO’larının sektördeki arz sıkıntısının en az 2024’e kadar süreceğini öngördüğünü belirterek, "Bu yıl için satış tahmini yapamıyoruz.

Sıfır araç almak için ne gerekli?

Bu durumda;

 1. Uygunluk belgesi,
 2. Tescil ve trafik belgeleri,
 3. T.C. Nüfus cüzdanı,
 4. Aracın ÖTV ödeme belgesi,
 5. Şoförler odası tarafından verilmiş yeni kayıt evrakları,
 6. Mecbur kılınan Mali Mesuliyet sigorta evrakları,
 7. Gümrük trafik belgesi ile notere gidilmesi gerekmektedir.

Sıfır araç alırken neye dikkat edilmeli?

Sıfır Araç Teslim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Bayinizden Deneme Zamanı İsteyin. …
 2. Sıfır Araç İçindeki Her Detayı İnceleyin. …
 3. Kaputun İçini Kontrol Edin. …
 4. Sıfır Araç Kilometresini Kontrol Edin. …
 5. Aracınızın Özelliklerinin Kullanımını Öğrenin. …
 6. Teslimat Öncesi Test Sürüşü Yapın.

500 bin liraya hangi araba alınır?

Bu yazımızda 500 bin TL’nin altındaki otomobilleri listeledik:

 1. Fiat Egea. Uzun zamandır Türkiye’de satılan en popüler modellerin başında gelen Fiat Egea, Temmuz 2022’de 364.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. …
 2. Fiat Panda. …
 3. Hyundai i10. …
 4. Hyundai i20. …
 5. Hyundai Bayon. …
 6. Kia Picanto. …
 7. Kia Rio. …
 8. Kia Stonic.

Sıfır araba alırken ne kadar peşinat verilir 2022?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yayınlamış olduğu 21/02/2022 tarihli karar gereğince; binek araç edinimi amacıyla; “gerçek kişi” ve “gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olmayan” taşıt kredilerinde, araç fatura tutarı 400.000 TL’ye kadar olan araçlarda minimum %30 peşinat; araç fatura …

Peşinatsız sıfır araba alınır mı?

BDDK’dan kredilere sınırlandırma. İkinci el taşıt kredisi alımında peşinatsız kredi mümkün olmamaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) taşıt kredilerinde, peşinatsız araç kredisi alımına sınırlama getirerek kredi oranlarında değişiklik yapmıştır.

450.000 liraya hangi araba alınır?

İşte 450 bin TL’ye kadar satılan en ucuz otomobiller.

 1. Türkiye’de Satılan En Ucuz Otomobiller: Ağustos 2022. Hyundai i10. …
 2. Hyundai i20. …
 3. Renault Clio. …
 4. Renault Taliant. …
 5. Fiat Egea Sedan. …
 6. Fiat Egea Cross. …
 7. Seat Ibiza. …
 8. Kia Picanto.

Sıfır araçlarda ÖTV ne kadar 2022?

Mevcut sistem içerisinde yapılan uygulamada, aracın motoru 1600 cc’den küçük olmak kaydıyla vergisiz satış tutarı 70.000 liranın altında ise %45, 70.000 – 120.000 lira arasında ise %50 ve 120.000 liranın üzerinde ise %60 oranında ÖTV uygulanır.

Sıfır araç hemen satılır mı?

Düzenlemenin detaylarını aktaran Bakan Mehmet Muş, "İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak" dedi.

En az yakıt yakan araç hangisi?

En az yakan araçlardan biri olan Toyota Corolla 1.4 D-D4; 100 kilometrede ortalama 4.1 litre yakıt tüketimi ile öne çıkıyor. 180 km/s maksimum hız, otomatik vites tipi, önden çekişli model araç; aynı zamanda kaliteli bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Seat Leon 1.6 TDI ise bir diğer az yakan otomatik araçlardan.

En tasarruflu yakıt hangisi?

Yakıt tasarrufu için en çok tercih edilen tür, lpg’dir. Sıvılaştırılmış likit gaz anlamına gelen lpg, performans olarak diğer türlerden düşük olmasına ve soğuk havalarda lpg kullanımına geçerken daha fazla yakıt harcamasına rağmen en düşük yakıt fiyatına sahip olması dolayısıyla çokça tercih edilir.

2023 te araba fiyatları düşecek mi?

2023 İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI DÜŞER Mİ? Kurdaki artış durdurulamazsa yapılan düzenlemelerde kısa sürede etkisini yitirecektir. Bu yüzden genel kanımız 2023 yılında da otomobil fiyatları düşüş yaşamayacağı yönünde olacaktır.

Hangi markalarda sıfır araç var 2022?

2022 yılının en ucuz sıfır araba modellerini satan markalar; Hyundai, Renault, Fiat, Kia, Toyota ve Volkswagen’dir. Bu markaların Türkiye’de en uygun fiyatlarla satışa sunduğu sıfır araba modelleri ise; Hyundai i10, Renault Clio Joy, Fiat Egea, Kia Picanto, Toyota Yaris ve Volkswagen Polo’dur.

0 km araç kaç km olmalı?

Sıfır Araç Kilometresini Kontrol Edin Genellikle marka veya modelden bağımsız olarak yaklaşık 150 km’den fazla olmamalıdır.

0 araba alırken notere gidilir mi?

Sıfır araç alırken bayiler genellikle kısıtlı vekaletname vermenizi isterler. Böylece tüm noter işlemleri kolayca halledilir ve sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Tabii ki bu işlem için parayı banka aracılığı ile transfer etmeniz gerekir.

Taksitle Sıfır araba alınır mı?

Sıfır km araba alırken banka ve marka ortaklıkları ile taksitlendirme yapılabiliyor. Burada elbette taksite ek olarak kredi faizi söz konusu oluyor. Dolayısıyla sıfır km bir otomobili peşin olarak almakla taksitle almak arasında bir fiyat farkı da söz konusu oluyor.

Sıfır araçlarda ayıplı mal nedir?

Sıfır kilometre olarak alınan aracın kendisinden beklenmeyen arızaları vermesi, boyalı olması, değişeninin olması veya genel anlamda bilinen şekli ile sıfır kilometre araçta olmaması gereken hatalar taşıması, sebebi anlaşılamayan sorunlar çıkarması vs. gibi durumlara sıfır aracın ayıplı olması denir.

Sıfır araç alırken pazarlık yapılır mı?

Yapılır tabikide.Markalar bayilere kar oranı veriyor araç modeline göre.Direk gidip liste fiyatından almayın.Ben 7-8 bayiyi aradım telefonla; telefonda bile farklı farklı fiyatlar söylüyorlar.Bir de alırken şartları iyice kesinleştirmek lazım.Trafik sigortası,bandrol bilmem ne dahil mi sormak lazım.

Maybe you are interested in:

koçun araba markalari

Related searches

 1. Araba fiyatları sıfır
 2. Araba fiyatları
 3. Bayiden sıfır araba fiyatları
 4. Sıfır araba fiyatları 2022
 5. Sıfır araba kampanyaları
 6. İkinci el araba fiyatları
 7. En ucuz sıfır araba
 8. Sıfır araba fiyatları 2022 kampanyaları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu