Soru ve cevap

Pulsar ne demek?

Pulsar ya da atarca, “kalp gibi atan” anlamına gelmektedir. İngilizcede “kalbin atması” anlamına gelen “pulsate” kelimesinden türetilmiştir.

Pulsar anlamı ne?

Pulsar ya da atarca, "kalp gibi atan" anlamına gelmektedir. İngilizcede "kalbin atması" anlamına gelen "pulsate" kelimesinden türetilmiştir.

Pulsarın diğer adı nedir?

pulsarın-diğer-adı-nedir

Yüksek sıcaklığa ve manyetik alana sahip olan nötron yıldızı, manyetik kutuplarından uzaya doğru X-ışını saçar. Meydana gelen bu yapıya ise pulsar (atarca) denir.

Pulsar sistemi nedir?

Pulsar (atarca) “kalp gibi atan” manasına gelir. Pulsar, içinde bulundukları nebulaların çekirdeği ve kalbi hükmünde oldukları kadar, kalp atışları gibi harika fasıllarla (ritimlerle) uzaya radyo dalgaları gönderen nötron yıldızlarıdır.

Pulsar nasıl oluşur?

Pulsarlar Nasıl Oluşur, Ne İşe Yarar? Süpernova patlaması sonucu parçalanan bir yıldızın merkezinin kendi üzerine çökmesi durumunda pulsarlar oluşmaktadır. Pulsarların, uzaya enerji yayan sistemler olduklarını söylemek de mümkündür. Uzaya radyo dalgaları gönderen nötron yıldızlarıdır.

Pulsar hangi ülkenin malı?

Bajaj Auto, Hindistan merkezli bir motosiklet ve üç tekerlekli araç üreticisidir. Şirket, 29 Kasım 1945 tarihinde Jamnalal Bajaj tarafından kurulmuştur. Şirketin merkezi Pune’de yer almakta olup Chakan, Waluj ve Pantnagar’da fabrikaları bulunmaktadır.

Erçil ismi ne anlama gelir?

Sözüne güvenilir, emin kişi.

En parlak yıldızın adı ne?

en-parlak-yıldızın-adı-ne

Kış Altıgeni’nin de bir bileşenidir. Kuzey yarımküreden görülebilen en parlak yıldız olan Sirius, tekil değil, bir çift yıldız sistemi aslında. Parlak olanı alfa yada A daha sönük olan ise beta yada B olarak isimlendirilir. Sistem, Sirius A adı verilen normal bir yıldız ve Sirius B isimli bir beyaz cüceden oluşuyor.

Süper nova ne demek?

süper-nova-ne-demek

Süpernova, enerjisi biten Büyük Yıldızların şiddetle patlaması durumuna verilen addır. Bir süpernovanın parlaklığı Güneş’in parlaklığının yüz milyon katına varabilir.

Pulsar kaç cc?

Pulsar 200 NS

Bajaj Pulsar 200NS
Motor Hacmi199.5 cc
Motor ÖzelliğiTek silindir, 4 valf, 3 Buji, 6 vites
Motor Gücü23.52 hp @ 9500 rpm.
Tork18.3 Nm @ 8000 rpm.

Pulsar ne demek Ekşi?

duzenli araliklarla radyo sinyali biciminde elektromanyetik enerji yayan yildizlarin genel adi.

Pulsar Türk mü?

Çocukken çoğumuz “Lassie” dizisini izlemiş, böyle bir köpeğimizin olmasını istemişizdir. En çok küçüklerin ilgisini çeken köpek kahramanlı dizilere şimdi yerli bir yapım ekleniyor: “Pulsar”. 10 Haziran’da Star TV’de yayımlanmaya başlayacak olan dizinin başrol oyuncusu Pulsar, bir Alman çoban köpeği.

Pulsar ne kadar yakıyor?

Tahmini Yakıt: 2.70 – 3.30 litre/100km.

Pulsar ne zaman öldü?

Dizi, 30 Eylül 2008 tarihinde yayınlanan 17. bölümüyle final yaparak sona ermiştir.

Pulsar ne zaman çıktı?

CANNOT RECOGNIZE

Tarık yıldızı hangi yıldız?

Sure, ismini 1. ayette geçen ve üzerine yemin edilen ve bir "necm yıldız" olduğu ifade edilen tarık kelimesinden alır. Tarık, geleneksel olarak halk arasında Zühre, çoban yıldızı, sabah veya akşam yıldızı olarak da bilinen Venüs’tür.

En iyi motosiklet hangi marka?

en-iyi-motosiklet-hangi-marka

Tur, süper spor, kruvazör, macera veya şehir gezisi olsun; Honda, tüm sürüş segmentinde pazarını gerçekten kurmuş ve onu dünyanın en iyi motosiklet markası haline getirmiştir.

Pulsar Çin malı mı?

Pulsar Bajaj’a ait. O da Hint markası.

Dominar 250 alınır mı?

dominar-250-alınır-mı

Diğer markalardaki 250 cc lik rakiplerine baktığımzda 90 bin TL lerden başlayan fiyatları görüyoruz. Hal böyle olunca tabiki bütçeniz varsa daha iyi bir markadan daha iyi bir model alabilirsiniz ancak fiyat performans olarak bakarsak Dominar 250 kesinlikle alınır.

Elçin isminin anlamı ne demek?

1. Deste, demet, bir tutam. 2. Kışın ocak başında öten cırcırböceği.

Cağatay ne demek?

Çağatay isminin anlamı: 1. Yavru at, tay. 2. Doğu Türklerinin lehçelerinden dolayı aldığı ünvan.

Magomed ne demek?

rusça konuşulan memleketlerde muhammed isminin karşılığı.

7 yıldızın anlamı nedir?

hristiyanlıkta yaratılışın yedi gününü sembolize etmek için kullanılır ve kötülüklerden korunmak için geleneksel bir sembol haline gelmiştir. hristiyanlıkta da mükemmellik ve tanrı sembolüdür. simya’da 7 köşeli yıldızı simgeler ve eski simyacıların 7 gezegenine yorulur.

Ilk yıldızın adı nedir?

Sirius

Sirius’un konumu (kırmızı daire içinde)
Gözlem verisi Dönem J2000
TakımyıldızBüyük Köpek
Bahar açısı(α)06
Yükselim(δ)−16° 42′ 58,0171″ A: −16° 42′ 58,02″ B: −16° 43′ 06″

Siyah yıldız var mı?

siyah-yıldız-var-mı

Bir beyaz cücenin, bir siyah cüce haline gelerek siyah yıldız olarak anılan gök cisimlerini, evrenin mevcut yaşı olan 13.8 milyar yıl içerisinde oluşturmuş olması mümkün görünmüyor.

Beyaz cüceye ne olur?

Kırmızı dev aşamasında çok genişleyen yıldız, beyaz cüce olurken içe doğru çökümü, yıldızın çekirdeğinin etrafında bulunan helyumun daha çok sıkışmasına ve belli bir aşamadan sonra da patlamasına yol açar daha sonra dış katmanlarını uzaya püskürtür ve geriye kalan parçası beyaz cücedir.

Maybe you are interested in:

crl ne demek?

Related searches

  1. Pulsar astronomi
  2. Pulsar ne Demek
  3. Pulsar yıldızı
  4. Pulsarlar
  5. Kuasar ne demek
  6. Nebula ne demek
  7. Pulsar Motor
  8. Pulsar yıldızı sesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu