Soru ve cevap

Porsche ne demek?

Kelime ve terimleri çevir ve farklı aksanlarda sesli dinleme. porsche lüks bir alman otomobil markası porsche active stability management ne demek.

Porsche ne anlama gelir?

Porsche’nin ismi firmanın kurucusunun soyadından geliyor. Almancaya Slav dillerindeki ‘Boris’ isminden geçti. Bazılarıysa Porsche ismini Hint-Avrupa kökenli "pars/bars" kelimesine dayandırmakta. Kore firması olan "Hyundai" kelimesi Korecede "modernite, modernlik" gibi anlamlara geliyor.

Porsche nin ingilizcesi ne?

"porsche" teriminin Türkçe İngilizce Sözlükte anlamları : 2 sonuç

KategoriTürkçe
Automotive
1Otomotivlüks bir alman otomobil markası
2Otomotivporsche

Ford ne anlama geliyor?

(i)., (f). ırmakta yürüyerek geçilen sığ yer; (f). sığ yerden yürüyerek geçmek.

Sunday ne anlama geliyor?

Sunday kelimesinin Türkçe karşılığı pazar demektir ve en yaygın İngilizce kelimeler arasındadır.

Honda Civic ne demek?

Arabaların ‘halk için’ olmasından dolayı Honda firmasının ürettiği ‘Civic’ de ‘halk’ demektir. ‘Sivil’ kelimesiyle aynı kökten geliyor.

Porsche Logo hangi hayvan?

Porsche amblemi, 1952 yılından bu yana Suebya milliyetçiliğini öne çıkartan simgelere yer veriyor. Amblemdeki siyah at, Almanya’nın Stuttgart şehrinin armasından. Geyik boynuzu ile kırmızı-siyah çizgiler ise Almanya’nın Württemberg köyünün flamasından alıntı.

Taycan Neden Türkçe?

Taycan ismi Türkçe kökenli bir erkek ismi olup, "Genç ve güçlü kimse" anlamına gelmektedir. Taycan ismi iki kelimeden oluşur. Tay; "Yavru at." Can; "Yaşam, hayat anlamları dışında insan ve hayvanlarda yaşamayı sağlayan ve ölümle vücuttan ayrılan madde dışı varlık." anlamına gelmektedir.

Porsche mi Porş mu?

porşe diye okunur. dileyen daha saldırgan porrrşşşş okunuşunu da kullanabilir ama tepki görür. aracin alman arabasi oldugu da unutulmamalidir.

Porsche şuan kimin?

Porsche Automobil Holding SE, genellikle Porsche SE olarak kısaltılır ( Almanca telaffuz: [Pɔɐ̯ʃə], otomotiv sektöründe yatırımları olan bir Alman holding şirketidir . Porsche SE’nin genel merkezi Stuttgart, Baden-Württemberg’in bir şehir bölgesi olan Zuffenhausen’dedir ve aslen Avusturya-Alman Porsche ailesine aittir.

Ford Türk mü?

Ford Otosan, 1959 yılında Vehbi Koç tarafından Acıbadem, Üsküdar’da kurulmuş Türk otomotiv şirketidir.

Ford Kuga ne demek?

ford-kuga-ne-demek

Ford Kuga, 2008 yılından bu yana Ford tarafından üretilen kompakt crossover SUV modelidir. Ford’un Focus ve C-MAX modellerinde de kullanılan C1 platformu üzerinde tasarlanmıştır. Aracın önden çekişli ve dört tekerlekten çekişli versiyonları bulunmaktadır.

Alman Ford ne demek?

2. ve 3. nesil ford transitler için kullanılan isimdir. yeşilçam filmlerinde bolca hizmet vermiş modellerdir.

Monday ne anlama geliyor?

monday-ne-anlama-geliyor

Türk Dil Kurumu üzerinden bakıldığı zaman monday kelimesine karşılık olarak, ‘Pazartesi’ anlamı çıkmaktadır. Yani haftanın 7 günü içerisindeki Pazartesi ilk iş gününü anlatan bir İngilizce kelimedir. Monday Ne Demek?

Fıraday ne demek?

fıraday-ne-demek

Friday kelimesinin Türkçe anlamı Cuma demektir.

Peugeot ismi nereden gelir?

İlk kahve değirmeni ve bisiklet markası olarak kurulan şirket, adını kurucusu Emille Peugeot’tan aldı. Şirket ismini kurucusu Kiichiro Toyoda’dan alır.

VTEC açmak ne demek?

vtec-açmak-ne-demek

VTEC Açma (VTEC nasıl açılır?) İlk nesil VTEC’lerde VTEC açma: Gaz pedalına daha fazla basılıp, motor belirli bir devri (5500 devir) geçtiğinde, motor kontrol ünitesi (ECU) tarafından, daha büyük kam+külbütör kolu devreye sokularak, motora giren hava (oksijen) miktarının arttırılmasıdır.

Honda Wal ne demek?

HONDA Civic FC5 Executive Araçlardaki WAL – Otomatik Kapı Kilitleme Özelliğini Aktif Etme. #benimHONDAM, #honda, #civic, #FC5, #kapıkilitleme, #hondatr, #kapı, #güvenlik, #otomatik, HONDA Civic FC5 Executive araçlarımızda bulunan araçtan uzaklaşınca otomatik olarak kapıların kilitlenmesini aktif etme.

Opel neden Z harfi?

İlk simge olarak zeplin seçilir. 1964 yılında ise zeplin yerini Z harfine bırakmıştır. Bu Z harfi şimşek şeklinde simgeleştirilmiştir. Opel logosu anlamı daire bir halkanın temsil ettiği güven ve içinde bulunan şimşeğin temsil ettiği hızdır.

Mercedes amblemi ne anlama gelir?

mercedes’in üç ayaklı yıldız figürü, markanın kara, hava ve sudaki gücünü tanımlar. logoda bulunan 3 çizgi mercedes kelimesinde geçen "e" harflerini simgeler. mercedes, almanya’da eskiden svabya olarak bilinen württemberg bölgesindeki stuttgart’ta kurulmuştur.

Porsche hangi dilde konuşuyor?

Porsche bir Fransız markası. Yani sözcük Fransızca..

Maybe you are interested in:

bmw ne demek?

Related searches

  1. Porsche ne Demek
  2. Porsche
  3. Porch ne demek
  4. Porsche 356
  5. Porsche ne kadar
  6. Porsche araba
  7. Ferdinand Porsche
  8. Suzuki ne demek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu