Soru ve cevap

Motor traversi nedir?

Motor Traversi Nedir? … Araçlar belirli donanımlar üzerine yapılır. Bu donanımlar tasarımla uyumlu bir şekilde ilerler ve ortaya üstün …

Motor traversi neden değişir?

Motor Traversi Değişimi. Otomobil sektörü içerisinde birçok parça için tamir ya da değişim işlemi yapılabilir. Tamir işlemleri her parça için uygulanmaz. Motor traversi de çok nadir bir durumda arızalanma gösterdiği için tamir işlemi yerine değişim işlemi uygulanmaktadır.

Travers hasarı nedir?

Burçlar ve aracın şasesi arasındaki temas noktalarını çevreleyen metal, zamanla çatlamaya veya bozulmaya başlayabilir. Oluşan bu çatlaklara, travers çatlağı denir. Ciddi bir çatlak, aracın süspansiyon sistemini tehlikeye atma ve şasesine büyük hasar verme potansiyeli taşır.

Travers Yamuksa ne olur?

Travers eğriliği basit birşey değildir. Travers aracın ön yükünü taşıyan parçadır. Alt Tablalar ve motor alt kulağı traverse bağlıdır. Traversin eğri olması ön düzen geometrisini mutlaka bozacaktır ki zaten çekme var diyorsunuz.

Travers yapmak ne demek?

jandarma ve/veya komando eğitimi verilen askeri okullarda kısa, orta ve uzun olarak icra edilebilen, bir harita ve pusula yardımı ile belirtilen koordinatlardaki hedeflere ulaşılarak bitirilen yürüyüş. kapalı ve açık olmak üzere iki çeşittir.

Travers nerede bulunur?

Travers her otomobilde bulunan ve otomobillerin hem arka hem de ön kısmında bulunan parçalar olmaktadır. Yani bu parça her araçta iki tane olmak üzere varlık gösterir.

Travers takozu arızası nasıl anlaşılır?

Sürüş sırasında özellikle araç ilk hareket ederken ya da dururken ortaya çıkan takırtı benzeri sesler genellikle travers takozu arızasının en önemli belirtileri arasındadır. Ayrıca travers takozu arızası aracın sürüş esnasında sağa sola çekmesine de neden olabilmektedir.

Travers bozulursa ne olur?

Travers arızası olan araçlarda genelde kasislerde aşırı tıkırtı ve uğultu olmaktadır. Travers arızalarında bilinen en önemli belirti dinleyerek bulunabilecek arızalardır. Aracın travers parçaları olan burçlarda veya traversin kendisinde oluşan yıpranma ve esneme aracın kullanımı sırasında ses meydana getirebilir.

Travers neden eğilir?

Alınan çok ağır darbelerde ya da trafik kazalarında traverste bükülme, eğilme gibi durumlar meydana gelebilir. En çok görülen bir diğer travers arızası ise, travers parçaları arasında yer alan burçlarda meydana gelen boşluk, esneklik gibi arızalardır.

Travers neye denir?

Travers, demiryolu raylarındaki raylar için dikdörtgen şeklinde bir destektir. Genellikle rayların altına dik olarak yerleştirilirler.

Travers ile neler yapılabilir?

Travers Kullanım Amaçları

 1. Raylardan gelen yükleri daha geniş alana yayarak balasta aktarmak.
 2. İki ray ile oluşturulan platform genişliğini muhafaza etmek.
 3. Rayların içe doğru eğimli olmalarını sağlamak.
 4. Yol ekseninin kaymasını önlemek ve demiryolunun eksende kalmasını sağlamak(aks görevi)

Yük traversi nedir?

Uzun materyalin sarkmasını ve kaymasını önleyen, ağırlığı farklı noktalara eşit şekilde dağıtan, taşınması veya asılması gereken yükler için pratik ve güvenli çözümler sunan sistemlerdir.

Kapalı travers ne demek?

mesafe 5 km de olabilir 180 km de. iki tür travers vardır. açık ve kapalı. açık travers, başladığı noktadan farklı bir noktada biten traverstir. kapalı ise başladığı yerde biten, yani son hedefin başlangıç noktası olduğu traverstir.

Travers malzemesi nedir?

Travers; raydan gelen yükleri daha geniş bir alana yayarak balast tabakasına aktaran, genellikle ahşap, beton veya az da olsa çelik malzemeden imal edilen sömellere travers adı verilmektedir. Balastlı demiryolu üst yapısında raylar traverslere mesnetlidir.

Travers ölçüleri nedir?

Normal ahşap traverslerin uzunlukları 2,60 – 2,70 m, eni 0,23 – 0,26 m ve yüksekliği 0,13 – 0,16 m arasındadır.

Travers ne işe yarar elektrik?

Direk üzerinde iletkenlerin taşınmasına yardımcı olan betonarme elemanlardır. Alçak Gerilim "AG" ve Orta Gerilim "OG" traversleri olarak çeşitlenir. Her iki tip travers de kendi aralarında "Taşıyıcı" ve "Nihayet"(Durdurucu) olmak üzere ikiye ayrılır.

Travers zehirli mi?

Zehirli ve kanserojen özelliği ile ‘tehlikeli atık’ kabul edilen traversler, yürüyüş yollarına ve hatta oturma banklarına kadar yaşam alanlarımızda fütursuzca kullanılmakta.

Depo travers nedir?

Raf sisteminde yatay taşıyıcı eleman olarak kullanılan traversler, taşınacak yüke bağlı olarak farklı kesit, tip ve kalınlıklarda üretilmektedir. Traversler, her iki ucunda bulunan konektörler vasıtasıyla ayak profiline takılmaktadır. Traversler cıvatalı veya tırnaklı olarak iki seçenekte mevcuttur.

Yan travers ne demek?

Travers çeşitleri yan traversler ve ayak ucu traversi olarak bilinmektedir. Genelde her ikisi de kullanılmakta olup, yatağın bir bütün halde durmasını sağlamaktadırlar.

Motor takozu patlarsa ne olur?

Motor takozu kırılması ile birlikte motorun araç içerisinden düşmesi gibi bir durum meydana gelmez. Ancak bu durum soğutucu hortumlar, kablolar ve egzoz boruları gibi elektrik aksamlarına zarar verebilir.

Arabanın motor kulağı neden kopar?

Motor kulağı arızalarının en çok karşılaşılanı genelde kauçuk malzemenin ayrılması, gereğinden fazla esnemesi ya da kırılması ve/veya sıvının sızmaya başlaması sorunudur.

Travers seyri nedir?

Zincirin demire veya iki zincirin birbirine dolanması. Geminin rüzgâra karşı gidebilmek için sağa sola zikzak yapması.

Maybe you are interested in:

araba takozu nedir?

Related searches

 1. Kısa travers Nedir
 2. Travers araba
 3. Denizcilikte travers nedir
 4. Travers nedir elektrik
 5. Motor Traversi
 6. Direk travers nedir
 7. Raf travers
 8. Travers Takozu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu