Soru ve cevap

Motor ne demek?

Kelimelere ilgisi olanlar, TDK sözlüğünden veya internetten Motor kelimesinin anlamını merak ediyor. Günlük hayatta kullanılan çoğu kelimenin anlamı ve …

Motor ne demek küfür?

Şoförlerin argosunda ise deyimler, otomobil, otobüs üzerine ‘Tam dizel’, ‘motor’, ‘tanker’ fahişeleri anlatıyor, ‘dalga motor’ ise yatılan kadını. Kadınların fiziki durumları da argoda yerini bulmuş.

Motor ismi ne anlama gelir?

Motor kelimesi Türkçe’de "1. hareket ettiren, 2. hareket üreten aygıt" anlamına gelir. Fransızca moteur "1. hareket ettiren, 2. hareket üreten aygıt" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Latince motor "hareket ettiren, saik" sözcüğünden alıntıdır.

Motor ne demek ekşi sözlük?

elektrik enerjisini ya da kimyasal enerjiyi acisal hareket enerjisine ceviren cihaz.

Motor Türkçe mi?

Motor kelimesi günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Motor, Fransızca dilinden Türkçe’mize geçmiştir.

Kadına motor ne demek?

Motor diye kime denir? Genelevlerde, fahişelerle ilgilenen deneyimli kadın ise ‘abla’. Şoförlerin argosunda ise deyimler, otomobil, otobüs üzerine ‘Tam dizel’, ‘motor’, ‘tanker’ fahişeleri anlatıyor, ‘dalga motor’ ise yatılan kadını. Kadınların fiziki durumları da argoda yerini bulmuş.

Motor insan ne demek?

basarisiz olmak, madara olmakanlamında kullanılan bir lokal kalıp.

Motor Nedir Vikipedi?

Motor, bir enerji formunu (elektrik, kimyasal enerji, benzin, tiner, LPG vb.) mekanik enerjiye çeviren makinedir. Motorlar kuvvet makineleridir.

Motor nasıl bir şeydir?

motor-nasıl-bir-şeydir

Motorlar aslında kullandıkları yakıt türü ile, kimyasal bir reaksiyon meydana getirerek çalışan ve buna güce dönüştürme yeteneği olan sistemlerdir. Dıştan yanmalı motorlarda ise, meydana gelen ısı ile mekanik enerji meydana getirir ve motor çalışması sağlanmış olur.

Motor mesleği nedir?

Motor teknikeri, motorin, benzin ya da elektrik ile çalışan motorların üretim, bakım ve geliştirme süreçlerinde çalışan kişidir. Motor teknikerleri genellikle makine, elektrik ya da uçak mühendisleri ile beraber çalışır ve onların taleplerine göre hareket ederler.

Motor süren kişiye ne denir?

Motor kullanan kişiye ne denir öğrenelim; Motor kullanan kişiye motosikletçi denir.

Motor ne yapar?

Yakittan elde ettigi isi enerjisini mekanik enerjiye çeviren makinalara motor denir. Yakitlarina göre motorlar, Dizel-Benzin-LPG li olmak üzere ayrilirlar. Benzinli motorun yakiti benzin; Dizel motorun yakiti Mazot (motorin); LPG’li motorun yakiti ise LPG gazidir.

Motor yapmak ne demek?

Motor sıfır yapıldı demek; motor piston, gerekirse piston gömleği, krank taşlaması, ana kol yatak değişimi, emme eksoz subaplar ve gaydları, eksantrik yatakları, krank ayı, eksantrik ve v. kayışlarının değişimi, tam takım conta v.b. malzemeler ile motorun rektefiye edilmesi demektir.

Motor denince akla ne gelir?

Araçlarda içten yanmalı ve dört zamanlı motorlar kullanılır. Dolayısıyla motor deyince aklımıza içten yanmalı motor gelmelidir. Yakıttan elde ettiği ısı enerjisini mekanik enerjiye çeviren makinedir.

Motor kaça ayrılır?

motor-kaça-ayrılır

Motor tipleri, yakıt yandığı alana göre içten ve dıştan yanmalı motorlar olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca silindir sayısına göre de tek silindirli motorlar ve çok silindirli motorlar şeklinde sınıflandırılırlar. Silindirlerin sıralanışına göre ise V tipi, W tipi, Boksör tipi, Sıra tipi şeklinde sınıflandırılırlar.

Motor özelliği nedir?

Motor, genel anlamı itibarı ile kimyasal enerjiyi, ısı enerjisine çeviren makine olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda ısı enerjisini de mekanik enerjiye çevirerek güç elde etme özelliği, motorların en çok bilinen temel özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Motor kullanmak nasıl bir duygu?

Sinirlendirici , hırs yapıcı , korkutucu , zevk verici sürmemin sebeplerinden 4 tanesi. kendimi özgürlüğün zirvelerinde hissediyorum. bi rahatlama, ferahlama geliyor. sanki o işi yaparkenki gibi. o iş işte canım, anlarsın. genelde hafta sonları kullanırım.o haftanın bütün sıkıntı ve sitresini gezerken atarım.

Halk arasında motor ne demek?

Halk arasında vericiliği ile tanınan, vermekten hoşlanan, vericilikte sınır tanımayan, vere vere bitiremeyen kadınlara da motor denir.

Motor inmesi nedir?

motor-inmesi-nedir

Yatakların yağsız kalması, hareket esnasında oluşan sürtünmeyle çok miktarda ısı üretilmesine sebep olur. Sürtünme ile birlikte krank mili, yataklar ve piston kolları zarar görür. Bu parçalar yağlama yapılmadan hareket edince kısa bir süre içerisinde dönemez hale gelir ve sonunda motor bloğuna sıkışırlar.

Beyin motoru nedir?

Motor Korteks beynimizin en üst-ön bölümünde, beden hareketlerimizin kontrolü ve planlanması açısından temel öneme sahip bir bölgedir. Bedenimizdeki iskelet kaslarının tamamı buradaki sinirsel devreler aracılığıyla hareket ettirilir. Motor kortekste bedenimizin eksiksiz bir “motor haritası” bulunur.

Argoda yemiş ne demek?

Argoda yandan yemiş ne demek? unlu birine benzeyen, ya da benzemeye calisan ama pek te basarili olamayan birine de bu sekilde hitap edilebilir, or: hatun adriana lima’nin yandan yemisi. türk evladının şaftı kaymış sözü yerine kullandığı bir deyiştir.

Argoda tiki ne demek?

bir tiki, çok genel tabiriyle, fabrikadan çıkmış gibi giyim tarzı olan * *devamlı cep telefonu modeli değiştiren, süslü, makyajsız ya da fönsüz asla dışarı çıkmayacak olan, insanlara ve ilişkilere göreceli olarak daha yüzeysel bakan insandır. bir tikideki en belirgin özellik, başkalarının düşüncelerini gereğinden fazla …

Kaç çeşit motor var?

Günümüz araçlarının motorları, motor gücüne göre araçlar da dahil olmak üzere silindir dizilişlerine göre, düz ya da sıralı motor, V tipi motor, boksör tipi motor ve W tipi motorlar olarak 4 çeşittir.

Motor nasıl yer?

motor-nasıl-yer

Motor yatağı adı verilen üst kapaktan başlayıp silindire kadar ulaşan motor parçaların da oluşan aşırı titreşim, sürtünme ve ses dolayısıyla aracın yağsız kalmasından başlayarak yağ pompasının işlevini görmemesi sebebiyle doğuran sonuçlar aracımızın motorunu yer.

Motor kaç kişilik?

Motosiklet, iki ya da üç tekerlekli, bisiklet benzeri, içten yanmalı motora sahip bir ya da iki kişilik ulaşım aracıdır.

Motor kiralanıyor mu?

Motosiklet Nerede Kiralanır? Genel bir kural olarak, aşağıdaki gibi dört farklı kaynaktan motosiklet kiralayabilirsiniz: Genel motosiklet kiralama mağazaları Yetkili Kiralama Satıcıları (Motosiklet kiralama programları)

Motor nedir çeşitleri?

Temelde motorlar iki çeşittir: İçten yanmalı ve dıştan yanmalı motorlar. Dıştan Yanmalı Motorlar: Yakıtın yanması motorun dışında gerçekleşir. Motor yakıtı yakar ama enerji farklı bir akışkan maddeye iletilir ve akışkanın ısınması sayesinde elde edilen enerji ile hareket gerçekleşir.

Motor bir araç mıdır?

Motorlu taşıt veya otomotiv taşıtı olarak da bilinen motorlu taşıt kendinden tahrikli bir araç olup genellikle tekerlekli, demiryolu üzerinde çalışmayan (tren veya tramvay gibi) ve insan veya kargo taşımacılığı için kullanılır.

Motor okuyanlar ne olur?

Bu alandaki mesleklerden mezun olanlar, motorlu araç imalatı yapan fabrikalarda, motorlu araç bakım ve onarımı yapan yetkili ve özel servislerde, kamuya ait araç bakım ve onarım atölyelerinde ve motorlu araçlar sektörü ile ilgili çeşitli işletmelerde iş bulabilirler ya da kendi işlerini kurabilirler.

Lisede motor bölümü nedir?

Motorlu araçlar teknolojisi alanı altında yer alan; Otomotiv Elektromekanik, Otomotiv Gövde, Otomotiv Boya, İş Makineleri dallarının yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

Motor bölümü kaç yıllık?

Otomotiv Teknolojisi bölümü, 2 yıllık bir bölümdür.

Maybe you are interested in:

mekatronik ne demek?

Related searches

  1. Motor ne demek tıp
  2. Argoda motor ne Demek
  3. Motor ne Demek
  4. İngilizce motor ne demek
  5. Motto ne Demek
  6. Psikomotor ne demek
  7. Motors ne demek
  8. Arama motoru ne demek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu