Soru ve cevap

Jaguar ne demek?

Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan jaguar kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre farklı anlamları olan …

Jaguar neyi temsil eder?

Jaguar, kişinin kendi korkularıyla veya düşmanlarıyla yüzleşme gücünü temsil eder. Onların bu kültürel yansıması, yalnız ruhani ve psikolojik şeylerden doğmamış; gece görüşlerinin iyi olması, fiziksel görüş becerileri de dikkat çekmiş.

Jaguar Türkçe mi?

Jaguar kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. Jaguar, Fransızca dilinden Türkçe’mize geçmiştir.

Jaguar Fransızca ne demek?

Jaguar kelimesi Türkçe’de "kedigillerden bir vahşi hayvan, felis onca" anlamına gelir. Fransızca jaguar "kedigillerden bir vahşi hayvan, felis onca" sözcüğünden alıntıdır.

Jaguar hangi dil?

Fransızca jaguar "kedigillerden bir vahşi hayvan, felis onca" sözcüğünden alıntıdır. (İlk kullanımı: Georges-Louis L. Buffon, Fr. doğabilimci (1707-88).)

Jaguar ın diğer adı nedir?

Panter, genel olarak Panthera cinsine ait büyük kedilerin; Türkçede ise özellikle Panthera pardus türünün adıdır. Çoğu dilde pars (Panthera pardus), jaguar (Panthera onca) veya puma (Puma concolor) için kullanılabilir. Özellikle melanistik bireyler sıklıkla bu isimle anılırlar.

Jaguar ne renk?

Jaguar,kalın kahverengi kürkünün üzerine siyah beneklidir. Bazı Jaguarlar siyah olurlar. Renkleri tamamen siyah olduğunda, üzerlerindeki siyah benekler ayırt edilemez. Bu tür Jaguarlar, Kara panter olarak da anılırlar.

Panter demek ne demek?

Panter kelimesi Türkçe’de "bir yırtıcı hayvan, pars" anlamına gelir. Fransızca panthère "bir yırtıcı hayvan, pars" sözcüğünden alıntıdır.

Jaguar mı kaplan mı?

jaguar-mı-kaplan-mı

Jaguar (Panthera onca), kedigiller (Felidae) familyasından ve Panthera cinsinin dört büyük kedisinden biri olan bir Yeni Dünya memelisidir. Diğer üç büyük kedi, Eski Dünya’nın kaplan, aslan ve parstır. Kaplan ve aslandan sonra en büyük üçüncü kedi olan jaguar Batı Yarımküresinin en büyük ve en güçlü kedisidir.

Jaguar kime ait?

jaguar-kime-ait

Jaguar, Land Rover ile beraber Jaguar Land Rover’in yan kuruluşu olan İngiltere merkezli bir otomobil markasıdır.

Ispanyolcada Zorro ne anlama gelir?

ispanyolcada-zorro-ne-anlama-gelir

Zorro (asıl adı Señor Zorro.İspanyolca tilki), 1919 yılında Pulp dergisinde Johnston McCulley tarafından yaratılan hayalî karakterdir. Birçok kitapta, filmde, televizyon dizisinde vb. medyada yer aldı.

Tapinak Almanca ne demek?

Tempel {er.} Bethaus {diş.}

Italyanca Tıbet ne demek?

Sözlükteki Tibet tanımı yünlü kumaş, çok yumuşak ve kıymetli. La definizione di tibet nel dizionario è tessuto di lana, morbidissimo e pregiato.

Jaguar kaç hece?

İngiliz üreticinin adı "Jag-u-ar" veya "Jag-uar" şeklinde üç veya iki heceli şekilde telaffuz edilebiliyor. Tabii Türkiye’de böyle bir sorun yok – biz doğrudan Jaguar diyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan sizi bu aydınlatıcı video ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler!

Jaguar fiyatı ne kadar?

İkinci El Jaguar Fiyatları ve İlanları

Modelİlan BaşlığıFiyat
Jaguar XJ 2.0i Premium LuxuryJaguar XJ 2.0i Premium Luxury1.875.000 TL
Jaguar X-Type 2.0 D Executive2006 MODEL 2.0 D EXECUTİVE SERVİS BAKIMLI JAGUAR X-TYPE249.000 TL
Jaguar XE 2.0 D R-Sport PlusSahibinden Jaguar XE 2.0 D R-Sport Plus 2016 Model İzmir1.325.000 TL

Jaguar ve leopar aynı mı?

jaguar-ve-leopar-aynı-mı

Jaguarlar, boyları birbirine oldukça benzese bile leoparlardan daha uzunlardır. Ayrıca jaguarlar daha geniş, daha sağlam ve daha ağırdır. Jaguarların kafaları daha büyük ve yuvarlaktır, çeneleri daha güçlüdür, kuyrukları da leoparlarınkinden daha kısadır.

Jlr ne demek?

Jaguar Land Rover – Vikipedi.

Jaguar mı daha güçlü Kaplan mi?

Jaguar (Panthera onca), kedigiller (Felidae) familyasından ve Panthera cinsinin dört büyük kedisinden biri olan bir Yeni Dünya memelisidir. Diğer üç büyük kedi, Eski Dünya’nın kaplan, aslan ve parstır. Kaplan ve aslandan sonra en büyük üçüncü kedi olan jaguar Batı Yarımküresinin en büyük ve en güçlü kedisidir.

Pars mı jaguar mı?

pars-mı-jaguar-mı

Birçok kişi parsı jaguar ile karıştırır. Jaguardan farklı olarak beneklerinin içlerinde siyahlık bulunmaz. Çene ve kafa yapıları da jaguara göre daha küçüktür. Boğazlarının altında siyah noktalardan oluşan kolye benzeri çizgi vardır.

Siyah jaguar ne demek?

siyah-jaguar-ne-demek

Rüyada siyah jaguar görmek saygınlık, uğur ve güzel haber demektir.

Siyah jaguar görmek ne anlama gelir?

Rüyada siyah jaguar görmek, rüya sahibinin maddi ve manevi zarara gireceği demektir. Bu zararın sonucunda hayatının alt üst olacağına alamet eder.

Jaguar ömrü ne kadar?

CANNOT RECOGNIZE

Pari ne demek?

matematikçiler tarafından sıkça kullanılan c, c++, fortran, java programlarının yanı sıra bilinmesinde fayda olan yazılım/yazılımlar bütünüdür. bir de sudan’ın ağırlıklı olarak güney bölgesinde yaşayan bir ırktır.

Pist yapmak ne demek?

iki kisinin ayni anda ayni seyi planlamadan yapmasi veya iki olayin ayni anda olmasi gibi durumlarda pisti oldu denebilir. aracınızla giderken, öndeki araç dikkatinizi çeker. çünkü aynı model, aynı renk, hatta aynı plakadır. pişti olmak tabirini bu durum için de kullanabilirsiniz.

Pinguin ne demek?

Penguen, Sphenisciformes takımında Spheniscidae familyasında yer alan, uçamayan, dimdik durabilen, perde ayaklı deniz kuşlarıdır.

Maybe you are interested in:

hacklendi ne demek?

Related searches

  1. Jaguar Ne Demek
  2. Jaguar siyah
  3. Jaguar hayvan Özellikleri
  4. Jaguar Nerede Yaşar
  5. Jaguar Cars
  6. Siyah jaguar nerede yaşar
  7. Jaguar resmi
  8. Jaguar leopar farkı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu