Soru ve cevap

Full kasko nedir?

”Full” kelimesinin anlamı gibi ”her şeyi kapsayan–tam–dolu” anlamına gelir. Full kaskoda sigortalılar, risklerin tamamından korunabilir …

Full kasko neleri kapsar?

Full kasko nedir?

 1. Mini onarım hizmetleri.
 2. Grev, lokavt, kargaşa ve terör halleri.
 3. Hasarda ikame primi alınmaması
 4. Deprem ve doğal afetler.
 5. Kıymet kazanma.
 6. Anahtar teslim teminatı
 7. Sigara ve benzeri maddeler yüzünden oluşan yangın dışındaki zararlar.
 8. Aracın anahtarıyla çalınması

Full kasko motor arızasını karşılar mı?

Ayrıca motor yanması, sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça aracın mekanik, elektrik ve elektronik donanımında meydana gelen her türlü arıza nedeniyle gerçekleşen zarar, yine kasko sigortası teminatları dahilinde değildir.

Kaç çeşit kasko var?

Ancak temel olarak belli teminatların yer aldığı 4 kasko çeşiti vardır. Bunlar; Dar Kasko, Kasko, Genişletilmiş Kasko, Tam Kasko’dur.

En kapsamlı kasko hangisi?

Tam kasko sigortası hem ana teminatları hem de ek teminatları kapsar. En kapsamlı kasko sigorta çeşididir.

Arabamı çarptım kasko öder mi?

Arabanızı sürttükten sonra kasko tarafından karşılanıp karşılanmayacağı farklı durumlar üzerinden netleşmektedir. Araba sürtülmesi belirli bir yere yapıldıysa, tek taraflı olduysa kasko şirketiniz tarafından hasarlar karşılanabilir. Fakat bu durumda ilgili belge ve raporların incelenmesi, değerlendirilmesi gerekebilir.

Kasko ne durumda karşılamaz?

Savaş, istila, düşman hareketleri, darbe, iş savaş, ihtilal, isyan ve ayaklanma gibi durumlarda araçta meydana gelebilecek hasarlar kasko sigortası poliçe kapsamı dışındadır. Ayrıca belitilen bu durumlarda kolluk kuvvetlerinin müdehaleleri nedeniyle oluşabilecek hasarlar da teminat kapsamı dışında kalan durumlardandır.

Kasko yatak sarmasını karşılar mı?

karşılamaz. kaza sonucu motor arızası olsaydı o zaman karşılardı. Eğer sorun kronikse, servisin başına ekşiyerek revizyon yaptırabilirsiniz.

Kasko yaptırmak iyi mi?

Kaskonun Avantajları Nelerdir? Kasko Sigortası; sahip olduğu ana teminatların yanı sıra poliçenizde yer alabilecek ek teminatlarla da başınıza gelmesini istemeyeceğiniz pek çok duruma karşı sizi ve aracınızı güvence altına alır. Yani kasko, direkt olarak araç sahibinin faydalarını gözeten bir araç sigortası türüdür.

Araç park halindeyken çarpılırsa ne yaparsınız?

Park Halindeki Araca Çarptım, Ne Yapmam Gerekir?

 1. Park halinde araca çarpma durumunda öncelikle araç sahibine ulaşmalı ve araç sahibi olay yerine gelene kadar aracı hareket ettirmemelisin.
 2. Sonrasında her iki tarafın anlaşarak kaza tespit tutanağı düzenlemesi gerekir. …
 3. Araç sürücüsünün ehliyet fotokopisi alınmalıdır.

Kasko neden pahali?

Kasko prim tutarları üzerinde belirleyici olan en önemli etkenlerden birisi araç modeli. Aracın sıfır ve ikinci el olması prim tutarlarından farklılık oluşturabiliyor. Ayrıca spor bir araba ile aile arabası arasında kaza riskleri farklı olduğu için fiyatlarda değişiklik gözlenebiliyor.

Kasko 1 yıllık mı?

Standart ve en ideal kasko sigorta poliçesi 1 yıllık süreyi kapsar. Araç nadiren aktif olarak kullanılıyorsa kullanıcı yılın belli aylarında kasko yaptırmak isteyebilir.

Kasko neden pahalı?

Kasko Bedeli Neden Yüksek Çıkar? Sigorta şirketleri, her bir ürünü için farklı prim bedeli belirler ve bu primler sayesinde olası hasarın masrafları karşılanır. Prim ödemeleri sonucu biriken bu para, tazminat ödemesi için yeterli olmazsa prim bedeli daha yüksek olur.

Güneş yanığını kasko karşılar mı?

Güneş yanıkları ve boya solması Kasko Sigortası teminatına girer mi? Bu tür hasarlar zamana bağlı ve beklenen hasarlar olduğundan teminat haricidir.

Kasko yılda kaç kez ödenir?

Bu nedenle 4 yılda bir “artık gün” yaşanır ve bir yıl 366 gün olur. Artık yıl yaşandığında şubat ayının 1. günü başlayan sözleşme, sonraki yılın ocak ayının 31. günü sona erebilir. Bu nedenle kasko poliçe süresine dikkat edilmesinde fayda vardır.

Kasko kimi öder?

Kasko Sigortası Genel Şartları Poliçe sahibi eğer söz konusu kazada hatalıysa karşı tarafın masrafları sigorta tarafından karşılanmaktayken, hatalı olan sizseniz karşı tarafın masrafları ödenmekte fakat masraflarınız sigorta dışında tutulmaktadır.

Kazada 100 kusurlu olunca ne olur?

% 100 Kusur Oranı: Trafik kazasında yüzde 100 kusurlu olmak, kazada tamamen tek bir tarafın hatalı olduğunu belirtir. Diğer taraf ise tamamen hatasızdır. Arkadan çarpma kusur oranları genel olarak % 100 kabul edilir.

Ilk kazada kasko ne kadar artar?

Araçta oluşan hasar durumlarına ve sigorta şirketlerinin prosedürlerine göre poliçe fiyatlarında değişimler olabilir. Genel olarak sürücülerin hasarlı bir kaza sonrasında yeni dönemde ödeyecekleri prim tutarlarında % 20 ile % 70 arasında artış yaşanabilir.

Kazada 100 kusurlu olunca kasko hasarı karşılar mı?

Araç sahibi kusurlu ise kaza sonrası oluşan hasarını trafik sigortası değil kasko sigortası karşılamaktadır. Yani eğer kazada kusurlu taraf sizseniz karşı tarafın masrafları sizin trafik sigortanızdan karşılanmakta sizin masraflarınız ise varsa sizin kasko sigortanız kapsamında giderilmektedir.

Kaskoda önemli olan nedir?

İkame Araç Temini Yaptıracağınız kasko sigortasının olası bir kaza durumundan sonra sizi araçsız kalmaktan da koruması oldukça önemlidir. Kasko sigortanızın teminat kapsamının ikame bir aracı kapsamasına ayrıca özen göstermeli ve bu konuda titiz davranmalısınız.

Kaskodan akü değişir mi?

Kasko aküyü karşılar mı? Akü bitmesi varsa kaskodan yeni akü alamazsınız. Ancak aracınız yolda kaldıysa kaskonun çekici hizmetinden yararlanabilirsiniz. Eğer akünüz çalınır ise kasko aküyü karşılayacaktır.

Kasko her sene düşer mi?

Zorunlu trafik sigortasından farklı olarak kasko sigortası her yıl yenilenmek zorunda değildir. Kasko sigortası da bir yıl süre ile geçerli olduğu için sigorta yenilenmediğinde ya da kasko sigortasına ara verildiğinde indirim hakkı kaybolabilir.

Arabanın 4 lastiği patlarsa sigorta öder mi?

Lastik Patlaması Durumunda Kasko Yol Yardım Hizmeti Kasko sigortası, herhangi bir kaza ya da dış etken olmadan patlayan lastiğin değişim ücretini karşılamaz; ancak sigorta poliçesi, yol yardım hizmetlerini kapsıyorsa çekici hizmetinden faydalanılabilir.

Kasko aynayı karşılar mı?

Seller “kasko kapsamında ücretsiz olarak değiştirilen cam, ayna, far gibi parçalar kaskonun hasarsızlığını bozmuyor. Bazı firmalar hasarsızlık koruma teminatları vererek poliçedeki hasarsızlık seviyesinin korunmasını sağlıyor.

Arabanın motorunun bittiğini nasıl anlarız?

Bitik Motor Belirtileri Nelerdir?

 1. Külbütör kapağından yanık yağ dumanı geliyorsa motor bitiktir.
 2. Motor kontrol çubuğundan yağ sıçraması ve yanık yağ dumanı geliyorsa yine motorda büyük bir sorun olabilir. Normalde buradan yağ, duman ya da buhar çıkmaz.
 3. Egzoz dumanı da bilgi vericidir.

Hangi arabaya kasko yapılmaz?

Aracın türüne göre yaş sınırı belirlenebilir ve bu yaş sınırı genel olarak 10 ile 15 arasında değişim gösterir. 15 yaş üstü araçlara Kasko sigortası hizmeti verilmez. Bunun yanında, özel paketler ve hizmetler doğrultusunda bazı sigorta şirketleri 15 yaş üstü araçları da güvence altına almaktadır.

Maybe you are interested in:

psa grubu nedir?

Related searches

 1. Full kasko fiyatları
 2. Full kasko Neleri kapsıyor
 3. Full kasko Nedir
 4. Full kasko fiyatları 2022
 5. Kasko Nedir
 6. Full kasko araç kiralama
 7. Full sigorta ne kadar
 8. Genişletilmiş Kasko Nedir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu