Soru ve cevap

Dsg şanzıman nedir?

DSG Şanzıman Nedir? … Otomatik şanzıman tiplerinden biridir. Vites geçişleri hızlı olan otomatik şanzıman tipidir. Çift kavramalı şanzıman sınıfındadır.

DSG şanzıman otomatik vites mi?

Dsg (çift kavramalı otomatik) şanzımanlar, dişli otomatik şanzımanlara göre daha hızlı vites değiştirilmesine olanak sağlar. Bu da geleneksel otomatik veya düz şanzımanlara göre, daha fazla güç ve daha iyi bir hakimiyet sağlıyor.

DSG şanzıman ne işe yarar?

Çift kavramalı yada bilinen diğer adıyla DSG (Direct Shift Gearbox), vitesleri diğer dişli şanzımanlardan daha hızlı değiştirebilen otomatik şanzımandır. Çift kavramalı şanzıman, geleneksel otomatik ve düz vites sistemlerine nazaran daha fazla güç ve daha iyi bir kontrol sağlamaktadır.

DSG sorunlu mu?

DSG’de kavrama sorunu, özellikle sürekli dur-kalk trafikte araç kullanımı sonucunda görülüyor. Trafikte yüksek yük altında kavrama bölümünün ısınmasından kaynaklı olarak bu sorunla karşılaşılabiliyor.

DSG de neye dikkat etmemiz gerekir?

dikkat edilmesi gerekenler şunlar:

 1. arabayı gaza basmadan, sadece ayağı frenden biraz kaldırarak götürmemeye çalışın. …
 2. 2. aşırı trafiğe girdiğinizde manuel mode geçip vitesi 1’de tutun. …
 3. 3. arabayı özellikle yokuşta park ettikten sonra aracın tüm yükü şanzımana binmesin. …
 4. 4. trafikte beklerken vitesi n moduna falan getirmeyin.

DSG arızası kaç para?

Arıza durumuna göre 3-11 bin TL arasında değişen bir maliyet söz konusu. Hidrolik Ünite ve Elektronik Ünite olmak üzere iki ana bileşenden oluşan mekatronik kutusu değişimi, her ikisi de arızalı ise 11 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

DSG kaç devirde vites değişir?

Sakin gaz tepkilerininde 7ileri Dsg şanzımanlarda 1700-1800 devirlerde vites atar. 65 km hızlarda 7 vitesi atmış olur.

DSG şanzıman boşa alınır mi?

Cevap: DSG’yi boşa atma Kesinlikle almamanız gerekiyor. Zaten gaza basmayınca benzin yakmıyor. Boşta benzin yakıyor.

DSG şanzıman kaç vites?

dsg-şanzıman-kaç-vites

Kuru Çift Kavramalı 7 İleri DSG Şanzımanın Özellikleri.

DSG şanzıman araba nasıl park edilir?

Araçlarda zaten start stop olduğundan sizin birşey yapmanıza gerek yok, sistem şanzımanı hazır tutarak ayırır. Park edecekken sıralama doğru, bu şart değil ama şanzımana yük binmemesi için manuel dahil bütün şanzıman tipleri için en sağlıklısıdır.

DSG li araç nasıl kullanılır?

D veya S modda vites kolu sağa doğru itilerek yuvasına geçmesiyle Tiptronic veya Manuel moda geçilir. Bu modda vites kolunu ileri veya geri çekerek ya da direksiyonun iki yanındaki kulakçıklardan motor devrini kendiniz ayarlayarak vites değiştirmenize olanak sağlar.

CVT mi DSG mi?

3. DSG vs CVT Ancak kullanıcıların deneyimine göre bir ayrım yapılabilir. DSG; yüksek yakıt verimliliği ve hızlı vites geçişleri ile öne çıkıyor. CVT ise uzun süre kullansanız bile dayanıklı yapısı ve ideal devir arayanların tercihi olabilir.

DSG şanzıman geri kaçırır mı?

Cevap: DSG de geri kaçırma Büyük ihtimalle tekrar kavrama sorunu başlıyor. Tekrar bir servise görünün derim. Mekatronik olsa silkeleme değil vites geçmeme ve daha kötüsü marş basmama sorunları ile karşılaşırsınız ancak sizde görülen silkeleme sorunu.

DSG de sorun nasıl anlaşılır?

VW ve Audi DSG Şanzıman Mekatronik Kontrol Modülü Arızası Sorun normalde P R N D S ışığının yanıp sönmesi ve vites kutusunun boş (N) konuma geçmesi, ileri veya geri vitesleri seçememesi nedeniyle kesintili olacaktır. Soğumaya bırakılırsa, DSG şanzıman tekrar normal şekilde çalışmaya başlayacaktır.

DSG şanzıman hangi yıldan sonra sorunsuz?

avrupa ülkelerin de dsg şanzımanlı araçlarda 5 – 7 yıl koşulsuz şanzıman garantisi var. türkiye’de 2 yıldan sonra iyi hal bindirmesi var.

DSG şanzıman nasıl bozulur?

DSG Şanzıman Arızaları (Silkeleme Sarsıntı Ses) Dsg şanzımanlarında en çok arızalanan kısım: kavrama setidir, bunun dışında şanzımanda bulunan 12 adet sensörden birinin bozulması, elektrovalflerden birinin bozulması gibi sebeplerle arızalar ortaya çıkmaktadır.

DSG volant kaç km de değişir?

Almanların kendi çıkardığı "Auto Motor und Sport" dergisinde, Volkswagen, DSG’nin ömrünün ortalama 150 bin km olduğu yazıyordu. Çok daha fazla km yapan sürücüler için ise manuel vites tavsiye edilmişti.

DSG şanzıman tamiri ne kadar sürer?

Dsg şanzıman tamiri kaç gün sürer ? Minimum 3 gün sürer, DSG de arızaya göre değişkenlik göstermektedir.

DSG kuru kavrama mı?

Dünyanın en hızlı ve sorunsuz vites geçişini sağlayan otomatik şanzımanlarından birisi olan DSG, kendi içerisinde ıslak ve kuru kavrama olarak ayrılmaktadır.

DSG şanzıman garantisi kaç yıl?

Tüm yeni Volkswagen’ler, teslimat tarihinden itibaren başlayan 2 yıl mekanik, 3 yıl boya ve 12 yıl paslanmazlık garantisi ile koruma altındadır. Üstelik tüm bu garanti süreleri boyunca herhangi bir kilometre sınırı da uygulanmaz.

DSG bakımı ne zaman yapılır?

Cevap: DSG bakim araliklari Her 60.000km de bir 6-Vites DSG nin Yagi, Yag Filtrei ve vidasi degismesi gerekiyor ayni Motor da Yag degisimi gibi.

DSG kavrama tamir edilir mi?

dsg-kavrama-tamir-edilir-mi

Firmamızda kavrama değişimi yanısıra Dsg şanzıman tamiri de garantili olarak yapılmaktadır. Volkswagen DSG otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volkswagen DSG otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Maybe you are interested in:

android auto nedir?

Related searches

 1. Dsg şanzıman Nedir
 2. DSG şanzıman Fiyatı
 3. DSG şanzıman arızası
 4. DSG şanzıman ömrü
 5. 7 ileri DSG şanzıman sorunları
 6. Dsg şanzıman hangi modellerde var
 7. Dsg Nedir
 8. DSG şanzıman sorunu çözüldü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu