Soru ve cevap

Distribütör ne demek?

Distribütör Ne Demek? … Distribütör, mağaza ya da şirketlere ürün tanıtan ve tedarik eden gerçek yahut tüzel kişilere verilen isimdir. Distribütör bu görevi, …

Distribütör nedir ne iş yapar?

Distribütör, mağaza ya da şirketlere ürün tanıtan ve tedarik eden gerçek yahut tüzel kişilere verilen isimdir. Distribütör bu görevi, bir ürünün üreticisi ile dağıtım veya tedarik kanalındaki bir başka işletme arasında aracılık yaparak gerçekleştirir.

Türkiye Distribütörü ne demek?

Distribütör, bir üretici veya tedarikçi firmanın sağladığı ürünleri belirli bir bölge içerisinde, dağıtımını ve satışını gerçekleştirmesine yetkili olan kişi ya da firmaya "distribütör" denir. Distribütör anlamı ve kullanımı dolayısıyla Türkiye’de "dağıtıcı" ya da "dağıtıcı firma" olarak da kullanılır.

Türkiye’de distribütör nasıl olunur?

Distribütör olmak için resmi bir eğitime gerek duyulmamaktadır. Sözleşme imzaladığı üretici ya da toptancının ürünleri hakkında verilen eğitimlere katılması gereklidir.

Distribütör parçası nedir?

Kelime anlamı dağıtıcı olan Distribütör, içten yanmalı motorlarda bulunan bir parçadır. Distribütör endükisyon bobini tarafından üretilen yüksek gerilimli elektrik akımını bujilere aktaran parçadır.

Distribütör ne demek Ekşi?

fransızca ‘distributeur’ den gelmektedir. değişen piyasa şartlarında eskiden bayi veya toptancı olarak bildiğimiz kişi ve firmalara günümüzde verilen addır.

Distribütörlük almak için neler gerekli?

Distribütörlük Almak ile İlgili Her Şey. … Distribütörün Sahip Olması Gereken Özellikeler

 1. Faaliyet göstereceği ülkede ya da bölgedealt bayilik sistemi ve satış temsilcisi ağı kurabilecek olmalıdır.
 2. Marka yaratabilmeli, ürünü pazarlayabilmelidir.
 3. Bayilerin verimli çalışıp çalışmadığını takip edebilmelidir.

Distribütör garantisi iyi mi?

Distribütör garantisi, Türkiye’de ürünün üreticisi olan firma tarafından sunulur. Diğer yandan ürünü aldığınız yerden bağımsız bir şekilde garanti hizmeti vererek çok daha kapsamlı bir hizmet kapasitesine sahiptir. Bu nedenle de distribütör garantili ürünler oldukça güvenilirdir.

İthalatçı garantili mı distribütör mü?

İlk önce bu kavramların kısa açıklamalarını yapalım; Distribütör garantisi markanın kendi resmi garantisidir. İthalatçı garantisi ise herhangi bir firma yurtdışından kendi imkanlarıyla ürünler getirir ve bunları kendi sundukları garanti hizmetiyle beraber satar.

Distribütör garantili iphone alınır mı?

Her türlü yasal hakkınızın bulunduğu distribütör garantili ürünleri gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Distribütör nerede kullanılır?

distribütör-nerede-kullanılır

İçten yanmalı motorlarda, indüksiyon bobini ile elde edilen yüksek gerilimli elektrik akımını bujilere dağıtan elemana distribütör denir. Yani motorlarda ateşleme tertibatının bir parçasıdır. motor silindirlerde ki supapların açılıp kapanmasıyla ahenkli olarak elektrik akımının geçmesini sağlar.

Distribütör bozulursa ne olur?

Distribütör modülü arıza nedeni ile araçta ateşleme sırası bozulabilir ve bu durum tekleme, gaz yememe ve stop etme sorunlarına neden olabilir, Performans bariz bir şekilde düşecektir.

Bayilik distribütörlük nedir?

Malların mülkiyeti Distribütörler, malları önce kendisi satın alır ve satılmak üzere dağıtırlar. Ayrıca, ürün ve hizmetlerinizle ilgili destek ve satış sonrası hizmetleri sağlarlayabilirler. Bayi, sizin stok envanterinizi kullanarak ürün ve hizmetinizi satar ve satış sonrası hizmetleri sağlayabilir.

Distribütör nasil calisir?

distribütör-nasil-calisir

Distribütör kam milinden dişli vasıtasıyla ya doğrudan ya da yağ pompası üzerinden hareket alır. Kam mili ile aynı hızla döner. Yani kam mili bir tur dönünce distribütör de bir tur döner, krank mili ise kam milinden iki kat hızlı döner. Krank mili iki tur döndüğünde kam mili ve distribütör bir tur dönmüş olur.

Distribütör nedir tip?

distribütör-nedir-tip

Aspiratör Cihazının Tanımı Ameliyathanelerde, yoğun bakım ve acil ünitelerinde, aspirasyon (vakumla sıvı veya partikül çekme) gerektiren tüm cerrahi işlemlerde kullanılan hava pompası yardımıyla sıvı/partikül çekmeye yarayan vakum / emiş cihazı olarak tanımlanabilir.

Distribütör neden ateşleme yapmaz?

distribütör-neden-ateşleme-yapmaz

Islak ya da çatlak olan distribütör kapağı bujilere aktarılan ateşlemenin eşit miktarda dağılmamasına neden olur ve bu eşitsizlik düzensiz bir çalışmaya sebep olur. Aynı şekilde distribütör kapağını kapatırken doğru bir şekilde kapatmalı ve kesinlikle açık ya da eğri bir şekilde kapatmamanız gerekir.

Distribütör ne demek hukuk?

Hukuk sistemimizde distribütörlük ilişkileri bayilik veya tek satıcılık olarak da adlandırılmaktadır. Bu hukuki ilişkiyi bir tür dağıtıcılık anlaşması olarak da nitelendirebiliriz.

Distribütör hangi dil?

Distribütör kelimesi Fransızca kökenlidir.

Distribütörlük Sözleşmesi ne demek?

Distribütörlük Anlaşması:Üretici/İhracatçı firma (tedarikçi) ile bu firmanın ürünlerinin yurtdışında dağıtımını veya pazarlamasını sağlayacak firma arasında yapılan bir anlaşma türüdür. Esası, tedarikçiden alınan malların anlaşma kuralları çerçevesinde tekrar satılmasıdır.

Bayilik almak mantıklı mı?

franchising, ana firma için de çok mantıklıdır. bu sistem sayesinde firmalar para koymadan, yatırım yapmadan, reklam giderleri dışında para harcamadan her yere yayılabilmektelerdir. sistemini, kanunlarını, piyasasını bilmedikleri ülkelere bu şekilde rahatça girebilmektelerdir ki bu müthiş bir avantajdır.

Bayilik nasıl işler?

Bayilik esas olarak sözleşme ilişkisidir. Fakat, ilgili işletmeler ortak bir markayı paylaşmalarına rağmen, her biri yasal ve pratik anlamda farklı iş alanındadır. Bayilik verenin işi, işini genişletmek ve bayi sahiplerini desteklemek; bayinin de işi, işlerini sözleşme şartlarına göre yönetmek ve işletmektir.

Xiaomi resmi distribütörü kim?

xiaomi-resmi-distribütörü-kim

Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektörü markası EVOFONE, Çin merkezli, dünyaca ünlü teknoloji şirketi Xiaomi’nin akıllı telefonları ve tüm ürünlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu.

Distribütör garantili olduğunu nasıl anlarız?

Distribütör garantili;

 1. Apple Türkiye, Samsung Türkiye gibi üretici firmanın kendisi tarafından garantilidir.
 2. Orijinal parça değişimi yapılır.
 3. Telefon ile teknik servis desteği alabilirsiniz.
 4. Fabrika çıkışı hatalı ürünler değiştirilir.
 5. Aynı sorunla üç kez teknik servise gönderilen cihazlar değiştirilir.

2 yıl garantili ne demek?

Garanti belgesi, imalatçı-üretici veya ithalatçıların, sattıkları, ücretsiz olarak yenisi ile değistirilmesinin, tamirinin, bedel iadesinin veya bedel indiriminin taahhüt edildiğini ve satıcı ile tüketicinin yükümlülüklerini gösteren belgedir. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari 2 yıldır.

Resmi distribütör garantili kaç yıl?

Bu ürünler distribütör firmaların yetki verdiği yetkili servisler tarafından 2 yıl süresince garanti kapsamı altındadır. Distribütör firmaların en büyük artısı Türkiye genelinde yaygın servis ağının olmasıdır.

Xiaomi Türkiye garantisi hangi firma?

Xiaomi’nin Türkiye’de distribütörü Evofone firması. Yetkili servisi ise Genpa, Evofone ve OUNO . Çoğunlukla Genpa üzerinden onarım yapıldığını belirtelim.

Xiaomi TR Resmi ürünü ne demek?

“Xiaomi Türkiye Garantisi” almış olduğunuz cihazın Xiaomi Türkiye tarafından yetkilendirilmiş satış kanalları üzerinden Türkiye’ye ithal edildiğini ve bu ürünlerin servis kalitesinin Xiaomi Türkiye tarafından denetlendiğini belirtir.

Apple Türkiye distribütörü kimdir?

Halis Komili, sahip olduğu Bilkom şirketinin yüzde 70’ini Koç Grubu’a sattı. Koç, böylece dünyaca ünlü Apple bilgisayarlarının Türkiye distribütörü durumuna geldi.

Sıfır iPhone kaç ay garantili?

Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi, isteğe bağlı üretici garantisidir. İşbu garanti, uygun olmayan mallar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Türkiye’deki tüketiciyi koruma yasaları ile sağlanan haklardan bağımsız haklar sunar.

Maybe you are interested in:

kamber ne demek?

Related searches

 1. Distribütör Ne Demek
 2. Distribütörü
 3. Distribütör Ne işe yarar
 4. Distribütör mesleği
 5. Distribütör Nasıl Olunur
 6. Distribütör olmak
 7. Distributor İngilizce
 8. Türkiye distribütörü olmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu