Soru ve cevap

Detailing ne demek?

piyasa ağzıyla, araçlar için para tuzağı işlemler bütünü. ahmet detailing, mehmet detailing diye sağda solda hızla yayılıyorlar. bir ara da seramik kaplama, …

Detailing yapmak ne demek?

detailing’in asıl olayı, boyalı veya boyasız aksamların kusurlarının kapatılması / gizlenmesi değil, giderilmesi ve tüm aksamların en iyi, en temiz adeta yeni gibi kondüsyonuna ulaştırılması…

Car Care Detailing ne demek?

Konu: Detailing Nedir ve Detailing’in Bölümleri Detailing, Sözlük çevirisiyle Detaylandırma ya da daha genel anlamıyla Detaylı Araç Bakımı; Bir aracın bayiden çıktığı ilk günki durumuna geri getirilmesi i hem içinin hem de dışının en üst seviyede temizliği, parlatılması ve korunması uygulamalarıdır.

Pasta arabayı çizer mi?

Pasta ile aracın boyası dökülüyor. Cila ile ise boya kaplanıyor. Yukarıda ki soruya vereceğimiz cevap ise hayır. Yani eğer bu işlemler uzman kişiler tarafından yapılıyorsa, arabanın boyası zarar görmez.

Pasta cila arabayı nasıl yapar?

pasta-cila-arabayı-nasıl-yapar

Pasta uygulaması ile boya üzerinde aşındırma yapılarak çiziklerin yok edilmesi amaçlanıyor. Bu aşındırma işleminde yüzeydeki boya inceltilerek çiziklerle aynı seviyeye getiriliyor. Çiziklerin derinliğine ve aracınızın rengine göre farklı türde pastalar kullanmanız gerekebiliyor.

Araç Detaylı temizlik kaç para?

Fiyat Listesi

HizmetOtomobilLong Araç
Detaylı Temizlik, Dezenfeksiyon, Koruma
Antibakteriyel detaylıtemizlik800 tl960 tl
Ozonla dezenfeksiyon250 tl300 tl
Koltuk ve döşeme koruma250 tl300 tl

Detaylı Araç temizlik ne kadar?

Fiyat Listesi

 1. AUTOWASH OTO DETAYLI TEMİZLİK VE BOYA KORUMA SİSTEMLERİ VE HİZMET FİYAT LİSTESİ …
 2. -Detaylı İç Temizlik ve Koruma 1000,00 TL. …
 3. -Çizik Giderme Boya Parlatma 1000,00 TL. …
 4. -Boya Koruma 250,00 TL. …
 5. -Motor ve Jant Temizlik ve Koruma 250,00 TL. …
 6. -Full Bakım 2000,00 TL. …
 7. -Seramik Kaplama Nano Boya Koruma 3000,00 TL.

Sonax nasıl marka?

Sonax Auton A.ş faaliyetine 2000 yılında başlamıştır. Bu tarihten itibaren hızlı bir büyüme sürecine girmeyi başaran Sonax, Türkiye araç temizlik, bakım ve koruma hizmetlerinde müşterilerine sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerle önemli bir marka olmayı başarmıştır.

Derin çizikler pasta cilayla geçer mi?

Pasta Cila Çizik Giderir mi? Pasta cila ile aracınızdaki çizikleri yok etmeniz mümkündür. Fakat bu işlem çiziğin boyutuna, derinliğine ve hangi bölgede olduğuna göre değişkenlik gösterir. Genellikle daha derin olan çizikler için pasta ciladan önce zımpara kullanılması gerekir.

Araba camına cila atılır mı?

Araba camına pasta değil ama cila yapılabilir. Pasta ve cila işlemlerinin bu farklı işlevlerine bakarak, araba camına pasta, camdaki çizikleri gidermek için; cila ise camın parlak görünmesini sağlamak ve su iticilik seviyesini yükseltmek için yapılır.

Siyah cila ne işe yarar?

Siyah ve koyu renkli araçlara özel formüle edilmiş koruyucu cila. Black Wax Boya Koruyucu Cila, aracınıza derinlik ve yansıma kazandırırken; aynı zamanda üstün Meguiar’s Wax koruması sağlar. Boya ve renklendirici içermeyen Black Wax, aracınıza son katta üstün bir parlaklık oluşturur.

Araç pasta cila kaç TL?

araç-pasta-cila-kaç-tl

2021 yılında 300 TL – 1500 TL aralığında olan pasta cila fiyatları, 2022 yılı itibariyle ise ortalama 500 TL ile 2500 TL aralığındadır.

Araba pasta cila ömrü ne kadardır?

Kullanılan malzemeye göre pasta cila ömrü 3 aydan 1 yıla kadar kalıcıdır. Silikonsuz çizik giderici pasta ürünleri kullanılarak yapılan uygulamalar neticesinde çizikler kalıcı olarak yok edilir. Ancak, silikonlu veya dolgu malzemesi içeren pastalarla yapılan işlemlerde çizik kanalları dolgu yapılarak kapatılır.

Araçtaki çizikler nasıl yok edilir?

araçtaki-çizikler-nasıl-yok-edilir

Diş macunun dörtte birini aracınızın çizik kısmına sürün. Bunun için mikrofiber bir bez kullanın. Çiziğin boyutuna göre, kullanacağınız diş macunun boyutunu değiştirebilirsiniz. Diş macununun araca zara vermesini istemiyorsanız, kullandığınız bezin temiz ve yumuşak olduğundan emin olun.

Araç kaç günde bir yıkanır?

Uzmanlar genellikle kullanımları boyunca araçların her iki haftada bir yıkanmasını önerir. Ancak doğası gereği -ister su ister çevre kaynaklı- havasında veya çevrede tuz oranı yüksek bir yerde yaşıyorsanız arabanızı daha sık yıkamanız gerekir. Unutmayın, tuz metali korozyona uğratır ve paslanmaya neden olur.

Boya koruma mı yoksa seramik kaplama mı?

Özetle seramik kaplamanın diğer boya koruma ürünlerinden farkı, daha uzun ömürlü olması ve dış etmenlere karşı daha dayanıklı olması, araca daha fazla parlaklık katması, aracı kolay temizlenebilir hale getirmesi, araç yüzeyine daha iyi tutunması ve çevre dostu olmasıdır.

Seramik kaplamanın ömrü ne kadardır?

seramik-kaplamanın-ömrü-ne-kadardır

Bir seramik kaplamanın ömrü büyük ölçüde kullanılan malzemenin ömrü ve işçilik ile orantılıdır. Aynı zamanda çok yüksek kaliteli bir ürün için çok uzun bir garanti alabilirsiniz. Fakat sıradan ürünlerden yapılan seramik kaplamaların kullanım ömrü 2 yıldan fazla değildir.

Araba yıkama kaç dk sürer?

İşlem süresi:Temizlik işlemi aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 25-35 dakika sürer.

Cilalı yıkama nedir?

cilalı-yıkama-nedir

Fırça ve sünger kullanılmadığı için araç yüzeyini çizmeden ve yıpratmadan temizler. Aracınız ilk günkü gibi kalır. Yıkama esnasında arkasında bıraktığı ince film tabakası sayesinde güneş ışınlarının etkisinden ve diğer dış etmenlerden aracı korur, mükemmel parlaklık sağlar.

Boya Koruma arabaya zarar verir mi?

Boya koruma uygulaması bilinen ve marka yerlerde yapıldığı takdirde,aracın boyasını uzun yıllar güneş,kılcal çizik,bez izleri gibi zararlardan korur. Ayrıca pasta-cila boya korumanın üzerine yapılırsa boyanın orjinalindeki koruyucu katmana hiçbir zarar gelmez.

Sonax sahibi kim?

Auton A.Ş.

Maybe you are interested in:

apex ne demek?

Related searches

 1. Auto detailing ne demek
 2. Detailing ne demek
 3. Ankara Detailing
 4. Oto Detailing
 5. Auto Detailing
 6. Detailing Dükkanı
 7. Detailing Dükkanı Bursa
 8. Detailing Dükkanı 216

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu