Soru ve cevap

Cc ne demek?

Maillerde kullanılan CC’nin açılımı Carbon Copy’dir ve Türkçe’ya karbon kopyası olarak çevrilebilir. Mail atarken bir kişiyi CC’ye koymak iş …

Sosyal medyada CC ne demek?

Maillerde kullanılan CC’nin açılımı Carbon Copy’dir ve Türkçe’ya karbon kopyası olarak çevrilebilir. Mail atarken bir kişiyi CC’ye koymak iş hayatında en çok kullanılan tabirlerden biridir. Mailde CC’ye konulan kişi genellikle o işten sorumlu kişiler olur.

CC nin açılımı nedir?

Cc Tanımı: Ölçü birimi olarak kullanılan Cc (Cubic Centimeter) santimetre küp demektir. Cc kelimesinin kullanıldığı bir diğer kısaltmanın açıklaması da (Carbon Copy) karbon kopyadır. Karbon kopya da E-posta uygulamasında kullanılır. Mektup, not veya E-posta gibi verilerin aynısının bir kopyasını göndermeye denir.

CC isi ne demek?

CC Mail’de Carbon Copy Türkçesi ile Karbon Kopya anlamına gelir. Mail gönderirken, maili yalnızca tek bir kişiye göndermek yerine birden fazla kullanıcıya göndermek istiyorsanız bu alanı kullanabilirsiniz. Yani mailin gönderileceği kişi dışında, bu alana yazılan mail adreslerine de mailin bir kopyası gönderilir.

Mesajda CC ne demek?

Bir e-posta’daki CC alanı Carbon Copy anlamına gelirken, BCC alanı Blind Carbon Copy anlamına gelir. Bir e-posta’daki CC alanı, gönderenin birincil e-posta alıcısından başka birine e-posta’nın “karbon kopyasını” göndermesine olanak tanır. E-posta’daki CC alanı, alıcıları iletişim halinde tutmanıza olanak tanır.

CC olayı nedir?

mail gönderiminde iletinin bir kopyasını birinin bilgisine sunmak.

CC nasıl yapılır?

Mail atarken birini nasıl cc’leriz diye soruyorsanız bunun cevabı çok basit. Burada ana konu mail gönderdiğiniz kişinin adresini girdiğiniz bölümü iyi kullanmanız. Örneğin Gmail üzerinden mail atıyorsanız, mail atacağınız kişinin adresini girdiğiniz yerde, CC ya da BCC gibi alanlar olacaktır.

CC aynı mı?

Her ne kadar birbirinden farklı ölçümler olsa dahi, CC ve ml miktar bakımından birbirine eşittir. Yani bu doğrultuda 1 CC aynı zamanda bir ml olarak ifade edilebilir.

CC ne demek vikipedi?

cc-ne-demek-vikipedi

Creative Commons (CC) lisansı, telif hakkı bulunan bir eserin veya çalışmanın ücretsiz olarak dağıtılmasını sağlayan bir çeşit kamu telif hakkı lisansı. Bir yazar oluşturduğu eseri kullanılması için paylaşmak veya üzerinde değişiklikler yapma hakkını vermek istediğinde CC lisansı kullanır.

CC geçer ne demek?

CC şartlı geçer yarıyıl sonu başarı notu olup, not yükseltmek için bu notların alındığı dersler eğitim öğretim süresi içinde tekrar edilebilir. Bir derse ait yarıyıl sonu notu FF olan öğrenci o dersten başarısız sayılır.

CC patlatmak ne demek?

Günümüzün en moda tabirlerinden biri de “kredi kartı patlatma”dır. Kart batağındakiler kullanır bu tabiri. Ödenmemiş ve takibe alınmış kredi kartı borçları için kullanılır.

Discord da CC ne demek?

Mailde CC’lemek mailin aynısını bu bölüme eklenen kişiye de iletmek anlamına gelir. Birine mail atarken başka bir kişiyi CC bölümüne eklemek onu CC’lemek anlamına gelir.

CC nedir video?

YouTube, içerik üreticilerin videolarını Creative Commons CC BY lisansıyla işaretlemesine olanak sağlar. Videonuzu CC BY lisansıyla işaretlediyseniz telif hakkı sahipliği sizde kalır. Diğer içerik üreticiler ise çalışmanızı lisans şartlarına tabi olarak yeniden kullanabilir.

CC lol ne demek?

CC: Crowd Control ya da Türkçesiyle kitle kontrol. Rakip şampiyonları yerini sabitleme, sersemletme gibi oyundan düşüren yetenekler için kullanılır. Örneğin Ashe’in ultisi rakibi sersemlettiği için bir CC aracıdır.

2 CC ne demek?

2 ml ne kadar sorusunun cevabı kendi adında da olduğu üzere 2 mililitre eder yani bu da 2 cc’ye (2 santimetre küp) denk gelmektedir.

CC kalmak mı?

A. Bir dersten (AA), (BA), (BB), (CB) ve (CC) harf notlarından birini alan öğrenci o dersi başarmış sayılır.

CC nedir dolandırıcılığı?

cc-nedir-dolandırıcılığı

TCK’da “banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması” adıyla düzenlenmiş bu suç bilişim hukuku alanına girmektedir. Kısaca “kredi kartı dolandırıcılığı” veya kredi kartı kopyalama suçu olarak bilinen bu suç TCK’da “banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması” olarak geçmektedir.

CC nereye eklenir?

Bir ileti yazdığınızda, alıcıları “Alıcı”, “Cc” veya “Bcc” alanlarına eklersiniz. Birden fazla alıcı eklemek için adların veya e-posta adreslerinin arasına virgül koyun. Alıcı eklemek ya da kişi etiketlerinizi yönetmek için de “Alıcı”, “Cc” veya “Bcc”yi tıklayabilirsiniz.

CC nasıl geçer?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz. CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez.

CC alt yazı ne demek?

tv sinyaliyle gonderilen ancak goruntunun bi parcasi olmayan, televizyonda yapilan bi ayarla gosterilmesi/gosterilmemesi saglanan altyazi..

5 cc ne kadar eder?

5 ml enjektör kaç cc enjektör alınırken çok merak edilen ve karıştırılan bir ölçü çevirmesidir. 5 santimetre küp (cm³, cc) = 5 mili litre (mL) eşitliği ile bu durum açıklanabilir. Kısacası 5’lik enjektör, 5 cc’ye aynı zamanda da 5 mL’ye eşittir. Hepsinin ölçü birimi 10’dur.

Maybe you are interested in:

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu