Soru ve cevap

Cabrio ne demek?

Cabrio Nedir? Açılıp kapanabilen tavan sahip olan, tamamen indirilebilen camlı ve iki ya da dört kapılı karoser tipi otomobillere cabrio, uzun versiyonu ile …

Cabrio anlamı ne demek?

Cabrio Nedir? Açılıp kapanabilen tavan sahip olan, tamamen indirilebilen camlı ve iki ya da dört kapılı karoser tipi otomobillere cabrio, uzun versiyonu ile cabriolet denir.

Arabanın üstü açılan yerine ne denir?

arabanın-üstü-açılan-yerine-ne-denir

Araç tavanının kısmen yarısını kaplayan, elektronik veya elle açılan cam bölme. Açılır tavanlara alternatif olan Sunroof fiyatları bakımından tamamen açılan tavanlara göre daha ucuz olması nedeniyle de daha çok tercih ediliyor.

Coupe kasa ne demek?

İki kapılı ya da diğer kullanım çeşidiyle tek kapılı olarak tasarlanmış otomobil modellerine coupe araçlar denir. Otomobilde sportif sürüş ve dikkat çekici bir görünüm elde etmek amacıyla bu tasarım kullanılır. Çoğunlukla iki kişilik olarak tasarlanırlar, fakat dört kişilik coupe modelleri de mevcuttur.

Üstü açık arabaya nedir?

üstü-açık-arabaya-nedir

Günlük dilde üstü açık araba olarak bilinen cabrio; açılıp kapanabilen tavanlı, bütünü ile indirilebilir cam fonksiyonuna sahip, iki ya da dört kapıdan oluşan karoser tipi binek otomobillerdir.

Levize isminin anlamı nedir?

İslam geleneğinde Adem ile Havva’nın büyük kızı ve Habil’in ikiz kardeşidir. Livaze yurt Ardahan ve Şavşat’ta Ahıskalı toplumunda, Diyarbakır-Kulp ve Kırşehir-Kaman’da yoğunlaşmıştır. Levize Şavşat’ta ve Mardin-Şırnak-Batman üçgeninde yaygındır. Lebise Posof dışında nadiren görülür.

Çitin ne anlama gelir?

Çiti kelimesi Türkçe’de "elde çamaşır ovalamak" anlamına gelir.

Arabada ön direk neresi?

Arabanın direği neresi? Araçta ön lastiklerin hemen üzerinde bulunur. Aracın ön farına kadar uzanan parçaya, bazı araçlarda motor kulağı da bağlıdır.

Bir arabanın en önemli parçası nedir?

bir-arabanın-en-önemli-parçası-nedir

Araba Parçaları – MOTOR Motorlar arabaların hareket etmesi için en gerekli ve önemli araba parçasıdır. Araba parçaları arasında en önemli parça olan motor, genel olarak arabanın ön kısmında bulunsa da bazı modellerde arka kısmına da konulduğu görülmektedir. Arabalarda kullanılan motorlar içten yanmalı motorlardır.

Spoiler arabayı hızlandırır mı?

Otomobilin arka kısmına monte edilen spoiler, aracın yüksek hızlarda hava akışkanını yönlendirerek yol tutuşunu arttırmasını sağlar.

Hardtop kasa ne demek?

hardtop-kasa-ne-demek

Hardtop, özellikle 1950’lerden 1970’lerin ilk yarısına kadar popüler olan bir gövde tasarımı türüdür. Halk arasında üstü açık olarak bilinen, ek kapılı veya dört kapılı sedan otomobillerin üzeri için kullanılan bir tavandır. Bu tavan araç tentesinin yerine kullanılıyor da diyebiliriz.

B kasa ne demek?

Araç segmentleri listesi B Segment: Küçük sınıftakiler Küçük sınıfta bulunan bu araçlar, “küçük aile otomobilleri” olarak da anılır. 307 cm ve 400 cm uzunluğundaki bu otomobiller arasında Opel Corsa, Volkswagen Polo, Renault Clio, Nissan Micra, Citroen C3, Toyota Yaris, Honda Jazz gibi otomobiller sıralanabilir.

Arkası olmayan arabaya ne denir?

Bu sayede hatchback arabalar, diğer binek araçlara kıyasla eşya taşımaya ve kalabalık seyahatlere daha fazla imkan sağlar. Araç boyu yine sedan modellere göre çok daha kısadır. Küçük ve kompakt araçlar olduğu için, özellikle kalabalık şehir trafiğinde sürücülere büyük kolaylık sağlar.

Sedan araba ne demek?

sedan-araba-ne-demek

Sedan Nedir? Genellikle dört kişilik olan, iki ya da dört kapısı bulunan araçlara sedan adı verilir. Sedan arabaların ilk bakışta dikkat çeken en önemli farkını ise, bagaj kısmının sürücü ve yolcu kısmından tamamen ayrı olması oluşturur. Böylece hem sürücü ve yolcular hem de yükler için daha fazla alan ortaya çıkar.

Arabanın ön konsoluna ne denir?

sadece ön konsola kokpit demek yanlıştır ama otomobillerde sürücünün bulunduğu kısma kokpit denmesi 1930’lara dayanıyor. kokpit denizcilikten * havacılığa, oradan da otomobillere geçmiş bir terimdir.

Armin ismi ne anlama gelir?

armin-ismi-ne-anlama-gelir

İlk anlamı özgürlük yanlısı olan Armin ismi Farsça kökenlidir. Ancak bu isim resmi dili Arapça olan ülkelerde de yaygın bir şekilde kullanılır. İsmin diğer bir anlamı ise feraset sahibi, açık görüşlü ve sağduyuludur.

Peruz ismi ne demek?

Fa pîrûz "uğurlu, bahtlı" demektir. Pîrûze "gök renkli bir değerli taş, türkuvaz" anlamındadır, Türkçe adlarda bazen Pîrûz’un dişisi olarak kullanılır. Arapça telaffuzda bu sözcükler Fîrûz ve Fîrûze olarak söylenir. Aynı kökten Kr pîroz "kutlu" ve "aydın" anlamında kullanılır.

Ferimah isminin anlamı nedir?

Ferimah, ay ışığı; Mehsa, aya benzeyen demek.

Musthak ne demek?

müştak teriminin Türkçe Türkçe sözlükte anlamı (Osmanlı Dönemi) (şevk. den) Arzu ve iştiyak gösteren, fazla istekli.

Civaş ne demek?

Çăvaş kelimesi Tatarca Čıvaş (Türkçe yavaş) şeklinde olup "sakin, alçak gönüllü, barış sever" anlamındadır.

Tevzili ne demek?

Arapça kökenli bir sözcük olan tevzi etmek, ilgili kişilere hakkını ödemek ve paylaştırmak anlamına gelir. Daha çok resmi kurumlarda ve yazışmalarda kullanılan bu sözcüğün Türkçe karşılığı ise üleştirmektir.

Arabada Frangart ne demek?

arabada-frangart-ne-demek

Frenkart sacı kapının oturduğu çerçeve oluyor. Kapı ezilirken direk veya maşpiyel sacını hafif eğmiş olabilir. Frenkart sacı kapının oturduğu çerçeve oluyor.

Şase ve şasi mi?

şase-ve-şasi-mi

Hangisi Doğru Şase mi Şasi mi? Kullanılması gereken doğru kavram şasidir. Fakat yıllar içerisinde ki kültürel gelişme ve kulaktan kulağa aktarımdan dolayı birçok kişi hatalı kullanım gerçekleştirerek şase demektedir.

Maybe you are interested in:

tramersiz ne demek?

Related searches

  1. Cabrio ne demek
  2. Cabrio Peugeot
  3. Cabrio Araba
  4. Cabrio MINI Cooper
  5. Cabrio araba modelleri
  6. Cabrio BMW
  7. Coupe Nedir
  8. Cabrio Mercedes

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu