Soru ve cevap

Blue dci nedir?

Blue dCi” adıyla anılan motor, önceki nesil motora kıyasla 5 bg daha fazla güç ve 10 Nm daha yüksek tork sağlayarak performanslı bir sürüş sunuyor.

Renault Blue dCi ne demek?

“Blue dCi” adıyla anılan motor, önceki nesil motora kıyasla 5 bg daha fazla güç ve 10 Nm daha yüksek tork sağlayarak performanslı bir sürüş sunuyor. Düşük yakıt tüketimi (4,0-4,2l/100 km) ve karbondioksit emisyon salımı (105-112 g/km) ile Blue dCi 115 motor, verimli ve performanslı bir sürüş sunuyor.

Duster Blue dCi ne demek?

Sürüş deneyimini arttırmak ve emisyon değerlerini düşürmek adına geliştirilen yeni motorlar Blue dCi olarak adlandırılıyor. Dacia Duster Blue dCi versiyonları ufak bir performans artışıyla birlikte geliyor. Dacia Duster’ın dizel kanadında sunulan 1.5 litrelik dCi motorunda 90 ve 110 beygirlik güç çıkışları bulunuyordu.

DCi motor ne demek?

Dci kısaltmasının açılımı İngilizce "Diesel Common Rail Injection" şeklindedir. Common Rail; Direkt Enjeksiyon Sistemi (CDI) olarak bilinir. “Tutuculu püskürtme” veya “ortak boru” anlamına gelen, dizel motorlarda kullanılan bir yakıt enjeksiyon sistemidir.

DCi ne anlama geliyor?

dci-ne-anlama-geliyor

Renault model araçların dizel versiyonlarında “Dci” yazısını görüyoruz. Dci kısaltmasının açılımı ise “Diesel Common Rail Injection” şeklindedir. Dci motorun çalışma prensibi; mazot pompasından çıkan basınçlı yakıt, yakıt enjektörleri tarafından tutulur.

1.5 dci motor ömrü ne kadar?

Ama bakımları düzenli yapılan ve bilinçli bir şekilde kullanılan dizel motor, fabrikasyon bir hatası yoksa 400-500.000 km’yi çok rahat görür. Motorun örü bakıma ve kullanıma bağlıdır. Kimi kullanıcıda da 400,000 bin gider, başka bir kullanıcı da 100,000 bin demez.

Duster en çok tutulan modeli hangisi?

duster-en-çok-tutulan-modeli-hangisi

Dacia, Duster modeli satışlarının yüzde 70’ini oluşturan ECO-G serisini; Comfort ECO-G 115bg 4×2 ve Prestige ECO-G 115bg 4×2 versiyonları ile müşterilerin beğenisine sunuyor. 133.400 TL başlangıç fiyatının yanı sıra 3 km’de sadece 1 TL ile yakıt tüketim avantajı sunan Duster ECO-G, ekolojik özellikleriyle de dikkat …

1.5 dCi motor kaç km yapar?

Turbo omru 150k km ortalama.

Duster AdBlue kaç km gider?

Aracınızı genel bakım için servise verdiğinizde AdBlue tankı da dolduruluyor ve bir AdBlue tankı ile 10 bin ila 15 bin km arasında yolculuk yapabiliyorsunuz.

Multijet mi DCI motor mu?

Sanayide ustalara sorduğumda hepsi de multijetin iyi bir motor olduğunu söylüyor.Genelde dcı nin daha az yaktığını multijetin daha sağlam olduğunu söylediler. Sanayideki ustalar Multijet daha iyi diyorsa kesinlikle DCİ daha iyidir. Dci yakıt ve performasn yönünden bence en iyi dizeldir.

TDI mi tdci mi?

TDCI motor açılımı Turbo Diesel Common Rail kelimelerinin baş harflerinden olumaktadır. TDCI motor dizel yakıt tüketimi için geliştirilen bir motor teknolojisidir. Aslında birçok markanın TDI, CDTI, gibi adlar ile tanımladığı teknolojinin aynısıdır.

1.5 dci motor turbo var mı?

Renault Clio 1.5 DCI modeli 2015 model yılı itibari ile temel konfor donanımları ve düşük yakıt tüketimi sunan turbo dizel motoru ile iyi işler başarabiliyor.

1.5 dCi km’de kaç yakar?

YAKIT TÜKETİMİ & EMİSYON Yakıt Kapasitesi 45 lt. Şehir İçi Tüketim (100 km) 4.3 lt. Şehir Dışı Tüketim (100 km) 3.3 lt. Karma Tüketim (100 km) 3.7 lt.

1.5 dCi motor kaç cc?

1.5 dCi EDC 90 bg Otomatik 6 CC. Motor Hacmi Silindir Hacmi olarak da tanımlanır. HP.

1.5 dCi km ne kadar yakar?

YAKIT TÜKETİMİ & EMİSYON Yakıt Kapasitesi 50 lt. Şehir İçi Tüketim (100 km) 4.4 lt. Şehir Dışı Tüketim (100 km) 3.7 lt. Karma Tüketim (100 km) 3.9 lt.

Dizel araç kaç binde motor ister?

Dizel motorlu araçların ortalama ömrü 400.000 ila 500.000 kilometre arasındadır.

Kaç bin km den sonra araba alınmaz?

sorusuna en baştan da dediğimiz gibi her malın bir değeri vardır ve alınır tabi bu sizin beklentinize göre değişir. ancak 300 bin km üzeri araçları aldığınız zaman problem çıkartmasını beklemeden motor ve makanik servisinize sıklıkla uğramanızı tavsiye ederiz.

Motor ömrünün bittiği nasıl anlaşılır?

Bitik Motor Belirtileri Nelerdir?

 1. Külbütör kapağından yanık yağ dumanı geliyorsa motor bitiktir.
 2. Motor kontrol çubuğundan yağ sıçraması ve yanık yağ dumanı geliyorsa yine motorda büyük bir sorun olabilir. Normalde buradan yağ, duman ya da buhar çıkmaz.
 3. Egzoz dumanı da bilgi vericidir.

Renault dizel motor üretimi duracak mı?

Yeni yıl ile beraber dizel motor seçeneğinin sunulmayacağı modeller ise; Koleos, Captur, Clio ve Kadjar olacak. Marka tarafından alınan karar doğrultusunda uygulamaya geçen dizel motora veda süreci sadece bir modeli etkilemeyecek. Renault Megane, dizel motor seçeneği ile markanın ürün gamında yer almaya devam edecek.

En iyi yakıt hangi marka?

Yapılan araştırmalar sonucunda, Türkiye’deki en temiz tuvaletlere sahip olan akaryakıt markasının Opet olduğu anlaşıldı.

Duster çok yakıyor mu?

duster-çok-yakıyor-mu

0-100 km hızlanmasını 12,4 saniyede tamamlayan araç maksimum 174 km hıza ulaşıyor. Şehir içinde 4,6 litre ve şehir dışında 3,7 litre yakıt tüketen Duster karışık kullanımda ortalama 4 litre yakıt tüketiyor. 1.5 Blue dCi 95 PS 4X2 versiyonu bütün motor seçenekleri arasında en düşük yakıt tüketim değerlerine sahip.

Maybe you are interested in:

mercekli far nedir?

Related searches

 1. Dci nedir
 2. Renault
 3. Adblue Nedir
 4. Renault Megane
 5. Megane 4
 6. Renault Megane 1.3 TCe 140 yorumlar
 7. 1.3 TCe motor
 8. Megane 5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu