Soru ve cevap

Araba enjektör nedir?

Enjektör sistemi araç içerisinde en karmaşık yapıda çalışan sistemlerden biridir. Serbest konumda olması halinde elektromıknatıs elektriksel olarak …

Enjektör bozuk olursa ne olur?

Enjektör arızası halinde aracınızın hızını istediğiniz gibi ayarlamanız mümkün olmayacaktır. Hızlanma sorunu ve devir ayarlayamama sorunu meydana gelecektir. Araç çalıştırıldığı andan itibaren motor alanından ses gelmeye başlar. Araçta teklemeler meydana gelir.

Enjektör tamiri ne kadar tutar?

Enjektör Tamir Fiyatları Bu nedenle güvenilir bir serviste enjektör tamiri ve bakımı yaptırmak gereklidir. 2022 enjektör tamir fiyatları ortalama şu şekildedir: Ford Fiesta enjektör bakım ve tamiri = 4500 TL. Mercedes 190d , 200d dizel enjektör bakım ve tamiri = 5500 TL.

Enjektör Fiyatları ne kadar?

 1. 1 Cc Steril Enjektör 100 Adet. (1) 122,50 TL. + ÜCRETSİZ KARGO.
 2. 20 Cc Steril Enjektör – 125 Adet. (0) 300,00 TL 258,50 TL. + ÜCRETSİZ KARGO.
 3. 10 Cc / Ml Ayset Enjektör 150 Adet 21 G Yeşil. (1) 298,00 TL. + REKLAM. ÜCRETSİZ KARGO.

Araba enjektör neden bozulur?

Enjektörlerin imalatındaki kusurlar ve az katkı maddesi ile kalitesiz yakıtların kullanılmasıyla oluşan arızalardır . Bu arızalar Enjektör parçalarının hava geçirmez şekilde kapanmasına neden olur ve enjektörden püskürtülen yakıt yerine ulaşmaz. Diğer bir tipik arıza, enjektör memesindeki problemlerdir.

Enjektör temizliği ne kadar tutar?

%15 indirimle Würth 300 ml Benzin Enjektör Temizleyici 99 TL’ye, %12 indirimle Würth 400 ml Egr Valf Temizleyici Sprey 145 TL’ye, %5 indirimle Liqui Moly 5110 300 ml Benzinli Enjektör Temizleyici 129 TL’ye, %6 indirimle Liqui Moly 5169 1 lt Dizel Partikül Filtre Temizleyici 192 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Enjektör ömrü ne kadardır?

enjektör-ömrü-ne-kadardır

Araç eğer benzinli ise 40.000 km’de, dizel ise de 25.000 km ila 30.000 km arasında enjektör temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Bir araçta kaç tane enjektör var?

bir-araçta-kaç-tane-enjektör-var

Genel itibari ile arabalarda enjektör adetleri motor büyüklüğüne göre farklıdır. Arabalarda 4 adet enjektör de olabilir 6, 8 adet enjektörler de farklı araba tiplerine göre, iş makineleri vb farklılık göstermektedir. Enjektör arızalarının önüne geçmek için yapılacak olan şey, düzenli olarak enjektör temizliği yapmak.

Enjektör bakımı nasıl yapılır?

Enjektör temizleme işlemi için enjektör temizleyici maddeyi depoya attıktan sonra araç kullanımı sağlanır ve bu sayede depo içerisinde mevcut olan yakıt bitimiyle birlikte durum tespiti yapılır. Araçta herhangi bir düzelme söz konusu değil ise bu madde kullanılmaya devam edilir.

Enjektör arızası yolda bırakır mı?

Hasarlı bir yakıt enjektörü sadece sürüşle ilgili sorunlara neden olmaz, aynı zamanda motor rölantide bile etkileri devam eder. Düzgün bir motor rölantisi yerine, yakıt beslemesi ani olduğunda kaba ve düzensiz olacaktır. Azalan yakıt verimliliği, hasarlı bir yakıt enjektörünün bir başka işaretidir.

Enjektör tamir yapılır mı?

İnsanlar enjektör bozulduğunda tamir edilebileceğini bilmediği için çok yüksek fiyatlarla yenisini satın almayı düşünebiliyor. Fakat çok daha uygun ücretlere arızalı enjektörlerinizi verip revizyonu yapılmış tamirli enjektör alabilirsiniz. Ya da kendi enjektörlerinizi tamir ettirerek kullanabilirsiniz.

Enjektör işeme yaparsa ne olur?

İşeyen enjektör piston başına atomize olmamış (sisleme gibi) yakıt damlatır. Aynı bir çeşmenin su damlatması gibi düşünebilirsiniz. Bu yakıt piston sıkıştırmaya başladığı zaman yanmaya başlar fakat yanma enjektörden atomize olan motorin gibi olmaz ve metal üstünde birikinti yanması şeklinde olur.

Enjektör kaç km de değişir?

Aracınız benzinliyse, 40.000 km’de, dizelse 25.000- 30.000 km arasında yakıt enjektör temizliğini mutlaka yaptırın.

Enjektörü bozuk araba nasıl anlaşılır?

– Enjektör arızasında araç motoru çalışma sırasında daha yüksek seste gürültüler meydana gelir. – Enjektör arızası durumunda aracın hızı istediği gibi ayarlanamaz. Böylece hızlanma sıkıntısı ve devir ayarlayamama sıkıntısı ortaya çıkmaktadır. – Araç çalıştırılması ile birlikte motor bölgesinden ses gelmeye başlar.

Enjektör arızası arabaya zarar verir mi?

enjektör-arızası-arabaya-zarar-verir-mi

Eğer ki bozulmuş enjektör tamir edilmez veya değiştirilmez ise motora büyük zararlar verebilir. Ki bu noktada araç bakım uzmanları tamirden ziyade arızalı olan enjektörün yenisinin alınmasını talep edecektir ileride benzer sorunların yaşanmaması adına.

Enjektör temizliğini kim yapar?

Enjektör temizliği için en garanti yol aracı servise götürmektir. Servislerde gerekli bakım yapılacaktır. Servislerde enjektörler mazotla yıkanarak birtakım işlemlerden geçirilip temizlenir. Bunun dışında servise götürmeden de soruna çözüm bulunabilir.

Enjektör temizleyici nereye dökülür?

Kutu içeriğini benzin deposuna dökün. Benzinden önce dökmeniz tavsiye edilir. 1 kutu temizleyici yaklaşık 50 litre yakıt için idealdir.

Enjektör temizleyici nereleri temizler?

Enjektör temizleyiciler isminden de anlaşılacağı üzere benzinli ve dizel araçların enjektör sistemini kolayca ve etkili bir biçimde temizler. Bu etkili araç motoru bakım ürünü aynı zamanda karbüratör ve yakıt filtresinde meydana gelebilmesi söz konusu olan buzlanma problemini de engeller.

Benzinli arabada enjektör olur mu?

Bu sistemde benzin enjektörleri basit ve küçük yapıdadır. En yaygın benzinli motor yakıt enjeksiyon sistemi budur. Emme manifolduna çok nokta enjeksiyon sisteminde, enjektörler bir yakıt galerisinden emme manifolduna bağlanır. Direkt benzin enjeksiyon sistemindeyse, enjektörler silindir kapağında bulunur.

Enjektör tıkanması nasıl açılır?

enjektör-tıkanması-nasıl-açılır

Tıkalı bir enjektörü doğru şekilde açmak için filtresi çıkarılmalı ve yenisi ile değiştirilmelidir. Enjektör memesi ile gövdesi arasında oluşan tortu ve kir temizlenmelidir. Enjektör temizlemenin en garantili yolu, bu iş için özel olarak üretilmiş enjektör temizleme makinaları ile açılmasıdır.

Enjektör nerede olur?

Enjektör en basitinden dizel motorların bir parçasıdır. Yani araç motorunda yer alır.

Tıkalı enjektör arızası nasıl anlaşılır?

Enjektör Arıza Belirtileri

 1. Araçta tıkalı olan enjektör sayısına göre silindirlerde ateşleme sorunları ortaya çıkar.
 2. Ani hızlanmalarda performans sorunları baş gösterir.
 3. Viteste iken ayak gazdan çekildiğinde araç sarsıntılı çalışır.
 4. Motorda tekleme sorunlarında artış görülür.

Enjektör temizleyici zarar verir mi?

Sonradan öğrendim ki motor içi temizlik, enjektör temizliği gibi işlemler 100 bin km üstü bir araçta daha önce hiç yapılmadıysa yarardan çok zarar getirebiliyor. Motor içinde biriken, yağ kaçaklarını da önleyen yararlı kurumları da yakıyor.

Maybe you are interested in:

uber taksi nedir?

Related searches

 1. Araba enjektör nedir
 2. Araba Enjektör Fiyatları
 3. Dizel enjektör Nedir
 4. Dizel enjektör arıza belirtileri
 5. Enjektör Arızası neden olur
 6. Enjektör Nedir
 7. Dizel enjektör ömrü ne kadar
 8. Benzinli araçlarda enjektör varmı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu