Soru ve cevap

Adblue seviyesi nedir?

Yüzde 32.5 temizlenmiş üreden ve yüzde 67.5 sudan oluşan AdBlue’nun amacı ise en genel tabirle “SCR (Selective Catalytic Reduction) sistemine …

AdBlue eksik olunca ne olur?

Eğer aracınızdaki Adblue tankı boşalırsa, aracınızın yakıt püskürtme sistemi otomatik olarak yakıt püskürtmeyi azaltır. Daha sonra ise aracınız çekişten düşer. Adblue bitince ne olur sorusuna izin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur diyebiliriz. Bu aşılma ile birlikte katalizör kısa sürede hasar görür.

AdBlue uyarısından sonra kaç km gider?

Avrupa standartlarına göre bir aracın yakıt ışığı yandıktan sonra en az 80 km yol gitmesi gereklidir…

AdBlue ne kadar doldurulur?

adblue-ne-kadar-doldurulur

AdBlue tanklarının boyutu üreticiden üreticiye değişir. Bu nedenle ne kadar AdBlue’ ya ihtiyacınız olacağını öğrenmek için el kitabınıza bakabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz; aracınızdaki AdBlue tankı tamamen boşaldıysa, arabanızın yeniden çalışacağından emin olmak için 5 -6 litre AdBlue koymanız yeterli olacaktır.

Arabada AdBlue seviyesi düşük ne demek?

Otomobillerde bulunan ikaz sistemi ise tankta bulunan emisyon sıvısı azaldığında sürücüyü uyarıyor. Adblue sıvısı bittiğinde otomobili çalıştırmak mümkün olmadığından sürücülerin yapılan uyarıyı dikkate alması ve uygun koşullarda dolum yapması gerekiyor.

AdBlue yolda bırakır mı?

Filtrelerden sıvı geçişi sağlanmadığı için filtreler kurur ve büzüşür. Bu aracınız için maliyetli olacaktır. Adblue tamamen bittiğinde ise ise araç sisteme zarar vermemek için aracınız stop eder ve çalışmaz.

AdBlue fiyatları ne kadar?

Adblue

 1. ADBLUESoriyent 30 Kg. (33) 499 TL. …
 2. ShellAdblue 10 Lt. (82) 260,00 TL. …
 3. OpetAdblue 18lt Euro 4/5/6. (31) …
 4. Best MotionBestblue Adblue 20 Litre (10 10 LİTRE) Avantajlı Paket. (1) …
 5. Soriyent4 Adet 5 Lt Adblue 20 Lt. 454,00 TL. …
 6. OpetAdblue 18lt Yeni Üretim. (15) …
 7. ADBLUESoriyent 20 Kg. (46) …
 8. ADBLUESoriyent 10 Kg Dolum Aparatlı (53)

AdBlue yerine su konulursa ne olur?

Adblue suyu saf su içerir. Fakat çözeltideki mineral yoğunluğunu değiştirmek sistemin tamamının bozulmasına yol açar. Bir firmanın yaptığı açıklama: "Firma çalışanlarımızdan biri Adblue tankına 2 litre saf su ekledi, 2 hafta sonra motor gücü büyük ölçüde düştü, ve oto sanayide 4 hafta geçirdik."

AdBlue ışığı nasıl söner?

Adblue arızası çözümlendikten sonra resetleme işlemi ile beyni sıfırlamış, arıza ışığını söndürmüş oluyorsunuz. Kolay ve pratik bir işlemdir.

1 lt AdBlue kaç km gider?

Aracınızı genel bakım için servise verdiğinizde AdBlue tankı da dolduruluyor ve bir AdBlue tankı ile 10 bin ila 15 bin km arasında yolculuk yapabiliyorsunuz. Bir başka deyişle AdBlue deposunu doldurmak için sizin nasıl yapıldığını bilmenize ya da ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

AdBlue azaldığını nasıl anlarız?

AdBlue seviyesi azalmaya başladığında sürücü gösterge ekranında bir sembol yanar ve AdBlue seviyesi düşük mesajı gösterilir. Kapağın arkasına hafifçe basarak yakıt doldurma kapağını açın. AdBlue için tasarlanmış olan daha küçük doldurma borusunun mavi kapağını açın.

AdBlue seviyesi nasıl ölçülür?

Uygulama görünümünden Araç Durumu uygulamasını açın. AdBlue seviyesini göstermek için Durum üzerine basın. Dolu depodaki her imleç yaklaşık %25%i temsil eder. Deponun %25inden az kaldığında, kalan imleçlerin rengi amber rengine döner ve seviye %10un altında düştüğünde kırmızıya döner.

AdBlue seviyesi kaç olmalı?

AdBlue sıvısı, dizel yakıta kıyasla çok daha az yer kaplamaktadır. Örneğin, karışım oranı %4 olduğunda, 1000 litre dizel yakıt için sadece 40 litre AdBlue gerekir. AdBlue sıvısının karışım oranı sabittir ve dizel yakıta göre ayarlanır.

Bir araba ne kadar AdBlue yakar?

Adblue’nun tüketim oranı, yakıtın 20’de 1’dir. Adblue’nun yakıt tüketimini azalttığı kanıtlanmıştır. Bu yüzden ticari sektördeki araçlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

AdBlue nereden doldurulur?

AdBlue’yu dilediğiniz yerde doldurabilirsiniz. Benzin istasyonlarında kolaylıkla bulunan bu sıvıyı doldurmadan önce arabanızın kapalı olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Dizel arabanın az yakması için ne yapmalı?

Aracınıza ekstra yük bindirmekten sakınarak yakıt tüketimini azaltabilirsiniz. Dizel araç kullanımında yakıt tüketimini azaltmak için aracınızı çalıştırdıktan sonra ısınmasını beklemelisiniz. Motor ısındıktan ve tüm göstergeler söndükten sonra dizel arabanızı çalıştırarak daha az yakıt tüketimi sağlayabilirsiniz.

Adblue bitince araba çalışır mı?

AdBlue nun Araçta Bitmesi Durumunda Ne Olur? Aracın yakıt püskürtme sistemi otomatik olarak yakıt püskürtmeyi azaltır ve araç çekişten düşer. İzin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Filtrelerden sıvı geçişi sağlanmadığı için filtreler kurur ve büzüşür.

Kışın adblue donar mı?

Adblue donar mı? Yanıt evet. Adblue -11 santigrat derecede donmaya başlıyor. Aracınızın deposunda bulunan bir ısıtma sistemi donan Adblue’nun sıvılaştırılması görevini yerine getiriyor.

Adblue iptali motora zarar verir mi?

Adblue sisteminin iptal edilmesi aracınıza hiçbir zarar vermemektedir. Euro 6 Volvo normunda üretilen 2016 model ve üzeri volvo marka ağır vasıta araçlarda adblue iptali için kullanılan adblue iptal […]

100 km’de ne kadar AdBlue yakar?

100-kmde-ne-kadar-adblue-yakar

Örneğin her 100 Km. de 6 litre yakıt tüketimine sahip bir aracınızda ortalama AdBlue kullanım miktarınız 0,3 litre olacaktır.

AdBlue kullanmak zorunlu mu?

2006 yılından beri Avrupa Birliği ülkelerinde trafiğe çıkan kamyon ve otobüsler için AdBlue kullanımı zorunluydu. 2015 yılından beri ise yeni üretilen otomobil, kamyon, traktör, iş makineleri, trenler ve hatta gemiler de dahil olmak üzere tüm dizel motorlu araçlarda zorunlu hale gelmiştir.

1 bidon AdBlue kaç litre?

Petrol Ofisi Ad Blue 18 Lt Bidon Euro IV ve Euro V emisyon standartlarına uyum sağlamak amacı ile geliştirilen, SCR Seçici Katalitik İndirgeme donanımlı tüm dizel araçlarda kullanılması zorunlu bir teknolojidir.

AdBlue bidonuna mazot konur mu?

Aracınızın AdBlue deposuna herhangi bir kirleticinin karışması, SCR Sistemi’ni çalışmaz duruma getirebilir. Aracınızda ayrı bir AdBlue deposu bulunmaktadır. Opet AdBlue® sadece bu depoya doldurulmalıdır. Dikkat: Dizel yakıt deposuna koyulmaz.

AdBlue bidonuna mazot konulur mu?

AdBlue’u asla dizel tankına koymayın. Motorunuza tamir edilemez bir şekilde zarar verebilir! AdBlue, NOx azaltıcı ajanlardır.

AdBlue benzinlikte doldurulur mu?

Rahatlıkla benzinliklerde bulabileceğiniz Adblue sıvısını doldurmak bir hayli basittir. Dizel araçların depo kapaklarının hemen yanında küçük bir sıvı doldurma gözü daha yer alır. Bu göz içerisinden sıvıyı doldurabilirsiniz.

AdBlue motor arızası yakar mı?

Bu arızalar zaman zaman adblue sıvısının azaldığı durumlarda meydana gelir veya adblue pompasının arızalanmasından dolayı adblue sisteminin komple bozulmasından meydana gelir. Bu durumlarda araçlar arıza lambası yakarlar ve sürücüyü zor durumda bırakırlar.

AdBlue uyarısı ne demek?

adblue-uyarısı-ne-demek

Adblue uyarısı, araçtaki Adblue miktarının azaldığını ve araca tekrardan Adblue çözeltisi doldurmamız gerektiğini gösteren bir uyarıdır.

Maybe you are interested in:

drive mode nedir?

Related searches

 1. Adblue neden yapılır
 2. Adblue Hangi araçlarda var
 3. Adblue Nedir
 4. AdBlue fiyat
 5. Adblue nereden doldurulur
 6. Adblue biterse ne Olur
 7. AdBlue göstergesi
 8. Adblue içinde ne var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu