Soru ve cevap

Adblue nedir, ne işe yarar?

 

AdBlue kullanılmazsa ne olur?

İzin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Filtrelerden sıvı geçişi sağlanmadığı için filtreler kurur ve büzüşür. Bu aracınız için maliyetli olacaktır. Adblue tamamen bittiğinde ise ise araç sisteme zarar vermemek için aracınız stop eder ve çalışmaz.

AdBlue yakıt tasarrufu sağlar mı?

Adblue Yakıt Tasarrufu Sağlar mı? Yapılan araştırmalara göre dizel yakıta oranla çok daha az yer kaplayan adblue çözeltisinin uzun süreli ve düzenli kullanımı ile yakıt tasarrufu sağlanması mümkündür.

AdBlue bitince araç çalışır mı?

Aracınızdaki Adblue tamamen bittiğinde ise aracınız sisteme zarar vermemek için stop eder. Ve çalışmaz. Eğer bu esnada Adblue bulabileceğiniz bir yerde değilseniz çekici çağırmak zorunda kalabilirsiniz. Yani aracınızdaki Adblue sıvısı bittiğinde otomobili çalıştırmak hiçbir şekilde mümkün olmayacaktır.

AdBlue fiyatı ne kadar?

Seçenekler: 3 lt. 10 lt28,00 TL/lt.

AdBlue motora zarar verir mi?

Türkiye’de henüz yasal olarak bu sıvının kullanılması zorunlu olmasa da yeni dizel arabalarda kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde aracın motoru zarar görmektedir. Aracınızı sürerken bu sıvı biterse, motorun gücü ve performansı düşer. Aracı durdurduğunuzda Adblue’nun deposu boşsa, motorunuz tekrar çalışmaz.

AdBlue bitince ne oluyor?

AdBlue nun Araçta Bitmesi Durumunda Ne Olur? Aracın yakıt püskürtme sistemi otomatik olarak yakıt püskürtmeyi azaltır ve araç çekişten düşer. İzin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Filtrelerden sıvı geçişi sağlanmadığı için filtreler kurur ve büzüşür.

AdBlue bittikten sonra kaç km gider?

Avrupa standartlarına göre bir aracın yakıt ışığı yandıktan sonra en az 80 km yol gitmesi gereklidir…

Araçlarda AdBlue kaç km gider?

Aracınızı genel bakım için servise verdiğinizde AdBlue tankı da dolduruluyor ve bir AdBlue tankı ile 10 bin ila 15 bin km arasında yolculuk yapabiliyorsunuz.

20 litre AdBlue ne kadar?

Seçenekler: 3 lt. 10 lt28,00 TL/lt. 20 lt28,25 TL/lt.

AdBlue ne kadar doldurulur?

AdBlue tanklarının boyutu üreticiden üreticiye değişir. Bu nedenle ne kadar AdBlue’ ya ihtiyacınız olacağını öğrenmek için el kitabınıza bakabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz; aracınızdaki AdBlue tankı tamamen boşaldıysa, arabanızın yeniden çalışacağından emin olmak için 5 -6 litre AdBlue koymanız yeterli olacaktır.

AdBlue yakıt deposu kaç litre?

Ortalama 60 litre AdBlue deposu olan bir aracın deposunu yeniden doldurması normal şartlar altında 15-20 bin km sürüyor. Yani tam dolu AdBlue deposu en az 15 bin kilometre gidiyor.Aksi bir durumda ise aracınız önce AdBlue seviyesinin azaltığını gösterge panelinden size ikaz eder.

AdBlue arızası yolda bırakır mı?

Adblue sistemi kötü yakıt kullanımından ya da başka sebeplerle arıza verebilir. Ya da tank içindeki sıvı bitebilir. Ürün bittiğinde veya bir arıza aldığında araç arıza lambası yakar ve araç kullanıcılarını yolda bırakacak sorunlara sebep olabilir. Aracın performansı azalır, yakıt tüketimi artışı söz konusu olur.

100 km’de ne kadar AdBlue yakar?

Örneğin her 100 Km. de 6 litre yakıt tüketimine sahip bir aracınızda ortalama AdBlue kullanım miktarınız 0,3 litre olacaktır.

1 bidon AdBlue kaç litre?

Petrol Ofisi Ad Blue 18 Lt Bidon.

AdBlue yakıt nereden alınır?

AdBlue Fiyat AdBlue sıvısını normalde akaryakıt istasyonlarından doldurabiliyorsunuz. Bunun dışında internet üzerinden ya da otomotiv yağ satışı yapan marketlerden de bu sıvıyı temin edebiliyorsunuz.

AdBlue güneşte kalırsa ne olur?

AdBlue, güneş ışığına maruz kalmayacak kapalı ve temiz bir kapta olacak. Kirlenme veya güneşle temas AdBlue’ nun yapısını bozacağından aracınıza zarar verir, SCR katalizörünün değişmesine sebep olabilir.

AdBlue her araçta var mı?

Adblue, temelinde üre ve deiyonize su karışımıdır. “Adblue hangi araçlarda var?” sorusunun cevabı gayet basittir. 2016 yılından itibaren üretilen tüm dizel araçlarda bulunmaktadır. Adblue dizel araçların Euro 6 emisyon standartlarını karşılamak için emisyon miktarını düşürmeyi kolaylaştırır.

AdBlue benzinli araçlarda var mı?

Adblue ilk dönemlerde sadece tır, kamyon ve ticari araçlarda kullanılıyordu. Lakin günümüzde binek araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlarda adblue kullanılmaktadır. Adblue benzin istasyonlarından kolaylıkla satın alabileceğiniz bir sıvıdır.

AdBlue iptali kaç para?

Ortalama olarak 4.000 TL – 14.000 TL arasında bir maaliyet çıkmaktadır. Son çözüm olarak AdBlue iptali, Bu işlem diğer işlemlere göre en ekonomik ve en sorunsuz yöntemdir.

AdBlue mecburi mi?

Euro 6D Temp standartlarının getirdiği şartlar ise artık tüm Dizel Motorlu yeni araçlarda SCR sistemini zorunlu hale getirdiği için Adblue kullanımı da yeni araçlarda artık zorunlu oldu.

AdBlue azaldığını nasıl anlarız?

Doldurma. AdBlue seviyesi azalmaya başladığında sürücü gösterge ekranında bir sembol yanar ve AdBlue seviyesi düşük mesajı gösterilir.

AdBlue neden pahalı?

AdBlue üretiminin azaldığı ve bu nedenle fiyatın artmasının da muhtemel olduğu durumda; hammadde, çip krizi ve tedarik zinciri ile zaten sıkıntılı olan endüstriyel araç pazarı ve araç sahipleri sıkıntılı bir sürecin içerisine girebilir.

5 litre AdBlue ne kadar?

Seçenekler: 5 lt45,07 TL/lt. 18 lt23,39 TL/lt.

AdBlue hangi maddeden yapılır?

AdBlue (DIN 70070/AUS32) bir marka adıdır ve su berraklığında, % 32,5 temizlenmiş üreden oluşan demineralize edilmiş suya katılarak üretilmiş bir maddedir.

AdBlue ömrü ne kadar?

AdBlue®’nun raf ömrü, gölge ve kuru bir yerde -10° C ilâ +30° C arası sıcaklık şartlarına uyulması halinde 12 aydır. Güneş ışığından korunmalıdır. Paslanmaz veya polipropilen kaplarda ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir.

AdBlue sistemi nasıl çalışıyor?

SCR’ye gelen zararlı NOx gazlarının egzoz vasıtasıyla havaya karışmasından önce bu gazlara AdBlue sıvısı püskürtülüyor. Burada NOx gazları ile AdBlue sıvısı tepkimeye girerek saf azot ve su oluşturuyor. Bu şekilde asit yağmurlarına ve bitki örtüsünün yok olmasına sebep olan NOx gazının salınımı minimize edilmiş oluyor.

Maybe you are interested in:

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı mı?

Related searches

  1. Adblue Nedir
  2. Adblue benzinli araçlarda kullanılır mi
  3. Adblue nereye konur
  4. AdBlue göstergesi
  5. Adblue Hangi araçlarda var
  6. Adblue uyarısından sonra kaç km gider
  7. Adblue Nedir hangi araçlarda kullanılır
  8. AdBlue neyden yapılır

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu