Soru ve cevap

Adblue fiyatı ne kadar?

1 lt AdBlue kaç TL?

AdBlue sıvısını hemen hemen bütün oto servislerinden veya istasyonlarından 1lt -20lt’ lik ambalajlarda temin etmeniz mümkün. AdBlue sıvısının litre fiyatı 15 TL -30 TL arasında değişmektedir.

20 litre AdBlue kaç TL?

Seçenekler: 3 lt. 10 lt28,00 TL/lt. 20 lt28,25 TL/lt.

5 litre AdBlue kaç TL?

Seçenekler: 5 lt46,00 TL/lt. 18 lt33,26 TL/lt.

Petrol Ofisi AdBlue fiyatı ne kadar?

Petrol Ofisi 18 lt AdBlue İle En Çok Karşılaştırılanlar

Petrol Ofisi 18 lt AdBluePetrol Ofisi 5 lt AdBlue
Fiyat598,60 TL 4 satıcı230,00 TL 6 satıcı
Popülerlik4. Popüler Dizel Egzoz Sıvısı7. Popüler Dizel Egzoz Sıvısı
Ortalama Puan
Birim Fiyat33,26 TL/lt46,00 TL/lt

1 depo AdBlue kaç km gider?

1 Depo Adblue ile yaklaşık 10-15 Bin km arası yol yapılabilir. Adblue tankı boşalırsa yani Adblue biterse araç yakıt püskütrme sistemi azalmaya başlar. Bu durum aracınızın çekişten düşmesine neden olur.

AdBlue yerine su koyarsak ne olur?

Adblue suyu saf su içerir. Fakat çözeltideki mineral yoğunluğunu değiştirmek sistemin tamamının bozulmasına yol açar. Bir firmanın yaptığı açıklama: "Firma çalışanlarımızdan biri Adblue tankına 2 litre saf su ekledi, 2 hafta sonra motor gücü büyük ölçüde düştü, ve oto sanayide 4 hafta geçirdik."

30 kg AdBlue kaç litre?

Ambalaj ürünlerde 20 kg olan 18,34 lt olup, 30 kg olan ise yaklaşık 27,50 litredir.

AdBlue bozulur mu?

ADBLUE SAKLAMA KOŞULLARI Hava ile teması önlenmelidir. Paslanmaz veya poli propilen kaplarda ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir. Üretim tarihinden itibaren bir yıl içinde tüketilmelidir.

10 litre AdBlue ne kadar?

Shell 10 lt AdBlue İle En Çok Karşılaştırılanlar

Shell 10 lt AdBluePetrol Ofisi 18 lt AdBlue
Fiyat280,00 TL 7 satıcı529,00 TL 6 satıcı
Popülerlik1. Popüler Dizel Egzoz Sıvısı7. Popüler Dizel Egzoz Sıvısı
Ortalama Puan
Birim Fiyat28,00 TL/lt29,39 TL/lt

AdBlue olmadan araç çalışır mı?

Aracınızdaki Adblue tamamen bittiğinde ise aracınız sisteme zarar vermemek için stop eder. Ve çalışmaz. Eğer bu esnada Adblue bulabileceğiniz bir yerde değilseniz çekici çağırmak zorunda kalabilirsiniz. Yani aracınızdaki Adblue sıvısı bittiğinde otomobili çalıştırmak hiçbir şekilde mümkün olmayacaktır.

A101 AdBlue nedir?

İşte, Adblue hakkında merak edilen tüm detaylar. AdBlue, dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx emisyonunu kimyasal olarak azaltmakta kullanılan, toksik olmayan, su berraklığında, ürenin deiyonize su içerisinde %32,5 oranındaki çözeltisidir.

1 lt AdBlue kac km?

Aracınızı genel bakım için servise verdiğinizde AdBlue tankı da dolduruluyor ve bir AdBlue tankı ile 10 bin ila 15 bin km arasında yolculuk yapabiliyorsunuz. Bir başka deyişle AdBlue deposunu doldurmak için sizin nasıl yapıldığını bilmenize ya da ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

AdBlue bidonuna mazot konur mu?

Dikkat: Dizel yakıt deposuna koyulmaz. AdBlue deposunu doldururken eğer yardımcı ekipmanlar (Örneğin; huni, bidon, pompa vs.) kullanılıyorsa, bu ekipmanların temizliğine dikkat edilmelidir.

AdBlue donar mi?

Adblue donar mı? Yanıt evet. Adblue -11 santigrat derecede donmaya başlıyor. Aracınızın deposunda bulunan bir ısıtma sistemi donan Adblue’nun sıvılaştırılması görevini yerine getiriyor.

AdBlue ışık yandıktan sonra kaç km gider?

Bu ışık genellikle mavi renkte olmaktadır. Bu noktada “Adblue ışığı yandıktan sonra kaç km gider?” sorusu önem kazanmaktadır. Araçlar Adblue ışığı yandıktan sonra ortalama olarak 2000 km daha yol alabilmektedir.

AdBlue olmadan kaç km gidilir?

Avrupa standartlarına göre bir aracın yakıt ışığı yandıktan sonra en az 80 km yol gitmesi gereklidir…

AdBlue benzinlikte doldurulur mu?

Rahatlıkla benzinliklerde bulabileceğiniz Adblue sıvısını doldurmak bir hayli basittir. Dizel araçların depo kapaklarının hemen yanında küçük bir sıvı doldurma gözü daha yer alır. Bu göz içerisinden sıvıyı doldurabilirsiniz.

AdBlue ömrü ne kadardır?

AdBlue®’nun raf ömrü, gölge ve kuru bir yerde -10° C ilâ +30° C arası sıcaklık şartlarına uyulması halinde 12 aydır. Güneş ışığından korunmalıdır. Paslanmaz veya polipropilen kaplarda ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir.

AdBlue nereden alabilirim?

AdBlue’yu dilediğiniz yerde doldurabilirsiniz. Benzin istasyonlarında kolaylıkla bulunan bu sıvıyı doldurmadan önce arabanızın kapalı olduğundan emin olmanız gerekiyor.

AdBlue alırken nelere dikkat edilmeli?

AdBlue satın alırken nelere dikkat etmeliyim? Öncelikle AdBlue tescilli markasına ve ISO 22241-1 ile DIN 70070 standartlarına sahip olduğuna dikkat etmelisiniz. Özellikle de dökülmeyi önlemeye yardımcı özel kapaklara (çoğunlukla vidalı adaptörler bulunur) sahip şişeler veya tenekeleri kullanmanızı öneririz.

AdBlue motor arıza lambası yakar mı?

Adblue sistemi kötü yakıt kullanımından ya da başka sebeplerle arıza verebilir. Ya da tank içindeki sıvı bitebilir. Ürün bittiğinde veya bir arıza aldığında araç arıza lambası yakar ve araç kullanıcılarını yolda bırakacak sorunlara sebep olabilir.

AdBlue iptali yasak mı?

AdBlue Sistemini iptal etmek, kullanmamak cezaya tabidir.

AdBlue iptali sorun olur mu?

Adblue iptali zararlımıdır? Adblue sisteminin iptal edilmesi aracınıza hiçbir zarar vermemektedir. Euro 6 Volvo normunda üretilen 2016 model ve üzeri volvo marka ağır vasıta araçlarda adblue iptali için kullanılan adblue iptal […]

AdBlue Türkiye’de zorunlu mu?

Bu sıvının sadece dizel araçlarda kullanılması gerekmektedir. Henüz Türkiye’de bu sıvıyı kullanmanın yasal bir zorunluluğu bulunmuyor. Ancak yeni model dizel araçlarda bu sıvının kullanılması zorunlu hale gelmiştir.

AdBlue kim üretiyor?

AdBlue Kuzey Avrupa firmalarindan BASF, AMI, SKW ve Yara tarafından üretilmektedir. Dünyada ilk AdBlue benzınliği Mart 2003’te OMV firması tarafından Almanya’nın Dingolfing kentinde açılmıştır. Ancak AdBlue diğer petrol firmalarının benzinliklerinde bidon ile satılmaktadır.

Araba kaç lt AdBlue alır?

Ortalama 60 litre AdBlue deposu olan bir aracın deposunu yeniden doldurması normal şartlar altında 15-20 bin km sürüyor. Yani tam dolu AdBlue deposu en az 15 bin kilometre gidiyor.Aksi bir durumda ise aracınız önce AdBlue seviyesinin azaltığını gösterge panelinden size ikaz eder.

Maybe you are interested in:

Adblue nedir, ne işe yarar?

Related searches

  1. Adblue Fiyatı
  2. Adblue litre Fiyatı
  3. Shell Adblue
  4. Total AdBlue
  5. AdBlue Fiyat Opet
  6. Adblue 10 Lt
  7. Adblue 20 Lt
  8. Adblue nereden Alınır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu